سبد خرید

2 روش تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

2 روش تغییر رنگ لباس در فتوشاپ
در این پست می‌خوانید:

با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چگونه می توان رنگ لباس را در فتوشاپ تغییر دهید. نحوه استفاده از ماسک‌های لایه، لایه‌های تنظیم رنگ/اشباع، و لایه‌های تنظیم منحنی برای تغییر لباس به هر رنگی، حتی سیاه یا سفید، را در این نوشته بیاموزید. علاوه بر فتوشاپ شما می توانید آموزش ایندیزاین سایت ما را دنبال نمایید.

 

رنگ لباس را با فتوشاپ تغییر دهید

مبانی تغییر رنگ در فتوشاپ

توانایی تغییر رنگ در فتوشاپ یک مهارت ضروری است، به خصوص هنگام کار با تصاویر لباس، مد یا محصولات. خوشبختانه، ابزارها و تکنیک‌هایی که برای کار با رنگ نیاز دارید، تقریبا برای استفاده و یادگیری آسان هستند.

با استفاده از انتخاب‌های اولیه، ماسک‌های لایه، و لایه‌های تنظیم رنگ/اشباع و منحنی‌ها، می‌توانید رنگ هر چیزی را در عرض چند دقیقه تغییر دهید.

در این آموزش فتوشاپ تغییر رنگ لباس را به دو روش تغییر خواهیم داد.

1.آموزشی ویدئویی تغییر رنگ لباس با فتوشاپ

برای شما آموزش ویدئویی آماده کرده ایم تا به راحتی بتوانید رنگ لباس سوژه های خود را با فتوشاپ تغییر دهید. برای مشاهده این ویدئو می توانید از قسمت بالای همین صفحه استفاده کنید.

2. آموزش تصویری و قدم به قدم تغییر رنگ لباس با فتوشاپ

در ادامه آموزش تغییر رنگ لباس با فتوشاپ به صورت تصویری و مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد.

انتخاب یک بخش از تصویر

مانند بسیاری از تکنیک های دیگر فتوشاپ، گردش کار تغییر رنگ با انتخاب شروع می شود. انتخاب‌ها به ما امکان می‌دهند چند کار را انجام دهیم، مانند هدف قرار دادن یک منطقه یا شی خاص در عکسی که می‌خواهیم ویرایش کنیم.

از آنجایی که می‌خواهیم رنگ لباس سوژه را تغییر دهیم، باید لباسی را انتخاب کنیم تا بتوانیم رنگ را بدون تأثیر بر هیچ چیز دیگری در تصویر تغییر دهیم.

راه های زیادی برای انتخاب در فتوشاپ وجود دارد برخی سریع و آسان هستند و برخی دیگر به زمان و توجه بیشتری نیاز دارند. از آنجایی که تصویری که با آن کار می‌کنیم پس‌زمینه نسبتاً ساده‌ای دارد، ما بر روی ابزارهای سریع‌تر و خودکار برای انجام کار تمرکز خواهیم کرد.

به خاطر داشته باشید که انتخاب‌ها (و ماسک‌های لایه) چیزهایی هستند که در طول یک ویرایش تکامل می‌یابند و تغییر می‌کنند. همانطور که بعداً خواهید دید، یک انتخاب اصلی ممکن است بعداً در فرآیند ویرایش نیاز به اصلاح داشته باشد زیرا متوجه می‌شویم که ابزارهای انتخاب سریع ممکن است از قلم افتاده باشند.

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

برای ایجاد یک انتخاب سریع و اولیه، منوی Select را باز کرده و گزینه Subject را انتخاب کنید. فتوشاپ سعی می کند به طور خودکار موضوع اصلی عکس را شناسایی و انتخابی ایجاد کند.

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

با این تصویر خاص، Select Subject کار خوبی برای شناسایی دقیق سوژه و انتخاب آنها انجام می دهد. از آنجایی که ما فقط سعی می کنیم لباس را ویرایش کنیم، در نهایت باید صورت، پوست و موهای سوژه را از انتخاب حذف کنیم، اما زمانی که انتخاب را به یک لایه ماسک تبدیل کنیم، این کار آسان تر خواهد بود.

ایجاد یک لایه ماسک از یک انتخاب

اکنون که یک انتخاب فعال داریم، تبدیل آن به یک لایه ماسک آسان است. از آنجایی که ما بر روی تغییر رنگ تمرکز می کنیم، ابزار اصلی که از آن استفاده خواهیم کرد یک لایه تنظیم رنگ/اشباع است. هر زمان که هنگام ایجاد یک لایه تنظیم جدید، یک انتخاب فعال داشته باشید، فتوشاپ به طور خودکار آن انتخاب را به عنوان ماسک لایه تنظیم می کند.

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

با فعال بودن انتخاب، به سادگی یک لایه تنظیم Hue/Saturation جدید در بالای تصویر در پنل لایه ها ایجاد کنید. فتوشاپ انتخاب را روی Layer Mask اعمال می کند.

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

ما تقریباً آماده شروع به تنظیم رنگ لباس هستیم، اما ابتدا باید صورت، پوست و موهای سوژه را از ماسک لایه برداریم تا تحت تأثیر لایه تنظیم Hue/Saturation قرار نگیرند.

پالایش لایه ماسک

ماسک های لایه به مرور زمان ویرایش و اصلاح می شوند. مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که یک Layer Mask به سادگی تعیین می کند که لایه مرتبط با آن کجا قابل مشاهده باشد. سفید به این معنی است که آن قسمت از لایه قابل مشاهده خواهد بود (در این مورد، موضوع)، و سیاه به این معنی است که آن قسمت از لایه نامرئی خواهد بود (در این مورد، پس زمینه).

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

از آنجایی که می خواهیم لباس را ایزوله کنیم، فقط لباس باید به رنگ سفید روی Layer Mask ظاهر شود.

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

سعی کنید از ابزار Quick Selection Tool برای انتخاب صورت و موهای سوژه استفاده کنید. هنگامی که یک انتخاب فعال دارید، روی Layer Mask of Hue/Saturation Adjustment Layer کلیک کنید و سپس با باز کردن منوی Edit و کلیک کردن بر روی گزینه Fill، انتخاب را با رنگ مشکی پر کنید.

تغییر رنگ لباس با فتوشاپ

این فرآیند را برای هر ناحیه دیگری از پوست و موی سوژه تکرار کنید.

تغییر رنگ لباس با فتوشاپ

پس از اتمام کار، فقط لباس باید به رنگ سفید روی Layer Mask قابل مشاهده باشد.

تغییر رنگ لباس با فتوشاپ

اکنون که لباس از بقیه تصویر جدا شده است، آماده تنظیم رنگ هستیم! در بسیاری از موارد، یک لایه تنظیم Hue/Saturation می‌تواند این کار را انجام دهد، اما گاهی اوقات یک لایه تنظیم Curves اضافی می‌تواند به بازگرداندن جزئیات در هایلایت‌ها و سایه‌ها کمک کند (مفیدترین هنگام تغییر رنگ به سیاه یا سفید). از آنجایی که در دسترس بودن یک Curves Adjustment مفید است، اجازه دهید پروژه را طوری تنظیم کنیم که بتوانیم از هر دو استفاده کنیم.

ما به همان Layer Mask برای لایه تنظیم Hue/Saturation و برای Curves Adjustment Layer نیاز داریم.

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

ساده‌ترین راه برای انجام این کار و سازماندهی ماندن، قرار دادن لایه تنظیم Hue/Saturation در یک گروه با انتخاب آن و سپس زدن CTRL یا CMD + G است.

سپس روی Layer Mask که ایجاد کردیم کلیک کرده و به سمت Group بکشید. اکنون هر چیزی که در این گروه قرار می دهیم توسط Layer Mask گروه تعریف می شود.

تغییر رنگ لباس با فتوشاپ

یک لایه تنظیم منحنی ایجاد کنید و آن را در گروه با لایه تنظیم Hue/Saturation قرار دهید.

کار با لایه های تنظیم رنگ/اشباع

برای تغییر رنگ لباس، روی لایه Hue/Saturation Adjustment Layer دوبار کلیک کنید تا کادر گفتگو باز شود.

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

حتماً کادر Colorize را دقیقاً زیر سه لغزنده اصلی علامت بزنید. سپس لغزنده ها را تنظیم کنید تا رنگ لباس تغییر کند!

تغییر رنگ لباس در فتوشاپ

هنگام تغییر رنگ، ممکن است متوجه مناطق دیگری شوید که هنگام ایجاد انتخاب و ماسک لایه از دست داده باشید. می‌توانید از ابزارهای مختلف انتخاب یا فقط ابزار Brush را روی سیاه یا سفید تنظیم کنید تا لایه ماسک را اصلاح کنید.

بیشتر بخوانید: اگر برای ادیت و ویرایش عکس در سیستم عامل اندروید و IOS به دنبال برنامه فتوشاپ عکس هستید حتما مقاله مربوطه را بخوانید.

برای مشاهده آموزش های دیگر فتوشاپ بر روی لینک مربوط کلیک کنید:

آموزش ادیت عکس با فتوشاپ به صورت حرفه ای

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

آموزش جابجایی و تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

آموزش سفيد كردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ

آموزش تار یا مات کردن عکس در فتوشاپ

تغییر رنگ لباس به سیاه یا سفید در فتوشاپ

تغییر رنگ اولیه ما لباس را از اسطوخودوس به سبز تبدیل کرد که بسیار آسان بود. اما اگر بخواهیم لباس را به سیاه یا سفید تغییر دهیم، چه؟

تغییر رنگ چیزی به سیاه یا سفید می تواند مشکل باشد زیرا از دست دادن جزئیات مهم در بافت یا اطلاعات برجسته و سایه آسان است.

اینجاست که لایه تنظیم Curves می تواند کمک کند. به عنوان مثال، بیایید سعی کنیم رنگ را به سیاه تغییر دهیم.

تغییر رنگ لباس با فتوشاپ

نوار لغزنده Saturation را تا انتها به سمت چپ بکشید. سپس، نوار لغزنده Lightness را در بخش Hue/Saturation Adjustment Layer به نزدیک سیاه بکشید. آن را تا انتها به سمت چپ نکشید، زیرا تقریباً تمام جزئیاتی را که برای واقع بینانه جلوه دادن آن نیاز دارید، از دست خواهید داد.

تغییر رنگ لباس با فتوشاپ

سپس روی کادر  Curves Adjustment Layer دوبار کلیک کنید. تاریکی ها را کمی تیره‌تر و هایلایت ها را کمی روشن‌تر کنید. این به بازیابی برخی از اطلاعات برجسته و سایه اصلی کمک می کند و جلوه ای بسیار واقعی تر ایجاد می کند.

تغییر رنگ لباس با فتوشاپ

اگر می خواهید رنگ لباس را با فتوشاپ به سفید تغییر دهید، می توانید همین مراحل را دنبال کنید. تنها تفاوت این است که باید تنظیمات Curves را معکوس کنید، در عوض نقاط برجسته را کمی تیره‌تر و سایه‌ها را کمی روشن‌تر کنید.اگر با ابزار فتوشاپ آشنایی لازم را ندارید پیشنهاد می شود از دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی سایت ما استفاده کنید.

علاوه بر نسخه اصلی فتوشاپ می توانید از نسخه های شبیه به این نرم افزار که به صورت فتوشاپ آنلاین می باشد نیز استفاده کنید.

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
آموزش طراحی رابط کاربری ui دیجیکالا با نرم افزار adobe XD
تکمیل شده
دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

۲۲۶
۱۰
۲۵
۴۰۰ ۲۹۹ هزار تومان
دیدگاه‌ها ۰