سبد خرید

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ به صورت سریع

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ به صورت سریع
در این پست می‌خوانید:

در این بخش از آموزش فتوشاپ به شما یاد می دهیم که چگونه با استفاده از دستورات Select Subject و Remove Background  برای حذف سریع بک گراند عکس‌ در فتوشاپ استفاده کنید و کدامیک بهترین نتایج را به شما می‌دهد!

فتوشاپ دارای دو دستور است که با استفاده از آنها می توانید به طور خودکار موضوع اصلی تصویر را انتخاب کرده و آن را از پس زمینه آن جدا کند. یکی از این دستورات Select Subject است که برای اولین بار در CC 2018 معرفی شد و اکنون در CC 2022 بسیار بهبود یافته است. و دیگری Remove Background است که در سال CC 2020 معرفی شد و در نسخه جدید بهبود یافته است. هر دو دستورات Select Subject و Remove Background تصویر شما را تجزیه و تحلیل می کنند و موضوع اصلی عکس را انتخاب می کنند. و هر دو دستورات کاملا اتوماتیک هستند. به سادگی دستور مورد نظر  را انتخاب کنید و فتوشاپ تمام کارهای حذف بک گراند را انجام می دهد!

آیا این بدان معناست که فتوشاپ اکنون دو دستور دارد که یک کار را انجام می دهند؟ در حالی که این دستورات شبیه به هم هستند، یک تفاوت مهم بین آنها وجود دارد. Select Subject انتخاب را ترسیم می کند و سپس تصمیم گیری با آن انتخاب را به عهده شما می گذارد. به عبارت دیگر، فتوشاپ می گوید: “بسیار خوب، این انتخاب شماست. حالا هر کاری که می خواهید با آن انجام دهید.” اما Remove Background آن را یک قدم فراتر می برد. همان انتخاب را به عنوان Select Subject رسم می کند اما سپس جلو می رود و در واقع بک گراند را حذف می کند.

در این آموزش، ما به شما یاد می دهیم که چگونه از هر یک از این دستورات برای حذف بک گراند عکس در فتوشاپ استفاده کنید، و اینکه چرا Select Subject ممکن است آسان‌تر باشد، حتی اگر Remove Background سریع‌تر باشد. همچنین به شما نشان خواهم داد که چگونه می‌توان از ابزار جدید Object Selection برای رفع هر ناحیه مشکل‌دار، از جمله نحوه استفاده از ابزار در فضای کاری Select و Mask فتوشاپ استفاده کنید. علاوه بر فتوشاپ شما می توانید آموزش ایندیزاین سایت ما را دنبال نمایید.

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

برای این آموزش، از تصویر زیر استفاده خواهیم کرد. ما با یادگیری نحوه حذف بک گراند عکس با استفاده از Select Subject شروع می‌کنیم و سپس نتایج را با Remove Background مقایسه می‌کنیم:

عکس اصلی در آموزش حذف بک گراند در فتوشاپ

بخش مورد نظر عکس را انتخاب کنید و بک گراند را حذف کنید

انتخاب بخش مورد نظر و حذف پس‌زمینه و بک گراند ممکن است در کاری که انجام می‌دهید مشابه باشند، اما نحوه دسترسی ما به آنها در فتوشاپ متفاوت است. به این دلیل که راه‌های زیادی برای انتخاب بخشی از عکس وجود دارد ، اما تنها به یک روش  می‌توانید Remove Background را پیدا کنید. و حتی پس از آن، همیشه وجود نخواهد داشت.

پنل Properties

در جایی که دستور Select Subject را پیدا می‌کنید و تنها جایی که Remove Background را می‌بینید، در پنل Properties فتوشاپ است. اما برای اینکه هر کدام از این دستورات در پنل Properties ظاهر شوند، ابتدا باید یک لایه پیکسل استاندارد در پنل لایه ها انتخاب کنید.

در پنل لایه ها در تصویر زیر توجه کنید که تصویر در حال حاضر روی لایه پس زمینه قرار دارد. و در حالی که لایه Background از نظر فنی یک لایه پیکسلی است و با یک لایه پیکسل استاندارد یکسان نیست. لایه های پس زمینه در واقع فقط پس زمینه سند هستند:

لایه بکگراند عکس در فتوشاپ

و اگر در پنل Properties نگاه کنیم، Select Subject و Remove Background وجود ندارند و به طور معمول آنها در زیر منوی Quick Actions  وجود دارند. اما از آنجایی که ما یک لایه پیکسل استاندارد انتخاب نکرده‌ایم، هیچ کدام از دستورات موجود نیست:

پنل تنظیمات در فتوشاپ

تبدیل لایه پس زمینه به یک لایه استاندارد

برای رفع این مشکل، کافی است با کلیک بر روی نماد قفل، لایه Background را به یک لایه پیکسل استاندارد تبدیل کنید:

بازکردن قفل بک گراند در لایه ها فتوشاپ

فتوشاپ نام لایه را از “Background” به “Layer 0” تغییر می دهد، به این معنی که اکنون یک لایه استاندارد است:

لایه باز شده بکگراند

و در پنل Properties یک دکمه Select Subject و یک دکمه Remove Background ظاهر می شود:

پنل تنظیمات حذف بک گراند در فتوشاپ

نحوه استفاده از Select Subject برای حذف پس زمینه در فتوشاپ

بنابراین اکنون که تصویر روی یک لایه پیکسل استاندارد قرار دارد، سعی می کنم مرد را انتخاب کرده و پس زمینه را با استفاده از دستور Select Subject فتوشاپ حذف کنم. سپس همین کار را با استفاده از دستور Remove Background امتحان می کنیم تا بتوانیم نتایج را با هم مقایسه کنیم.

اعمال دستور Select Subject

استفاده از Select Subject آسان است. فقط روی دکمه آن کلیک کنید:

انتخاب سلکشن در فتوشاپ

فتوشاپ تصویر را به دنبال سوژه تجزیه و تحلیل می کند و پس از چند لحظه، یک طرح کلی ظاهر می شود.

نتیجه به تصویر شما بستگی دارد. اما در مورد تصویر مورد آموزش ما، انتخاب اولیه بسیار خوب به نظر می رسد. طرح کلی فقط در اطراف مرد ظاهر می شود و هیچ چیزی در پس زمینه گنجانده نشده است:

انتخاب بخشی از عکس با سلکشن در فتوشاپ

حل مشکلات در حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ

با این حال، اگر برای نگاه دقیق‌تر به انتخاب اولیه زوم کنیم، می‌بینیم که Select Subject بخشی از کلاه مرد را از دست داده است. افزایش روشنایی در آن ناحیه از تابش خورشید به آن احتمالاً همان چیزی است که باعث حذف آن شده است:

انتخاب کل ناحیه در عکس فتوشاپ

استفاده از Object Selection Tool برای افزودن ناحیه حذف شده

اما حتی اگر انتخاب کامل نیست، این به این معنی نیست که Select Subject به درستی کار نکرده است. هنوز هم بیشتر کار را برای ما انجام داد و نقطه شروع خوبی به ما داد. و فتوشاپ شامل بسیاری از ابزارهای انتخابی دیگر است که می توانیم برای رفع هر گونه مشکل از آنها استفاده کنیم. در این مورد، Object Selection Tool عالی عمل می کند.

ما Object Selection Tool را از نوار ابزار انتخاب می کنم:

انتخاب آبجکت سلکشن در فتوشاپ

سپس در نوار گزینه‌ها، حالت ابزار را از Rectangle به Lasso تغییر می‌دهم تا بتوانم انتخابی بهتر در اطراف ناحیه از دست رفته بکشیم:

انتخاب اشیاء در فتوشاپ

از آنجایی که می‌خواهم ناحیه گمشده را به انتخاب موجود اضافه کنم، کلید Shift را روی صفحه کلیدم فشار می‌دهم. و سپس با نگه داشتن کلید، یک طرح کلی را در اطراف قسمت گم شده کلاه می کشیم. نیازی به دقیق بودن نیست فقط نزدیک ناحیه بکشید و خارج از منطقه حذف شده را مثل تصویر زیر انتخاب کنید.

اضافه کردن نواحی به بخش انتخاب شده

وقتی دکمه ماوس را رها می کنیم، فتوشاپ ناحیه داخل طرح کلی را تجزیه و تحلیل می کند و به دنبال هر چیزی که باید در انتخاب گنجانده شود. و بعد از چند لحظه قسمت حذف شده کلاه به تصویر اضافه می شود.

همچنین می‌توانید با استفاده از ابزار Object Selection Tool با فشار دادن و نگه داشتن کلید Alt (Win) / Option (Mac) روی صفحه‌کلید، مناطقی را از انتخاب کم کنید، همانطور که اطراف آنها را می‌کشید:

اضافه شدن دیگر بخش ها

نتیجه نهایی در حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ

و اکنون، با استفاده از ترکیبی از Select Subject و Object Selection Tool، انتخاب ما خوب به نظر می رسد:

انتخاب تمام ناحیه عکس برای حذف بک گراند در توشاپ

نحوه حذف پس زمینه عکس

البته، اگر هدف ما حذف پس‌زمینه بود، هنوز کارمان تمام نشده است. حتی با وجود اینکه Select Subject انتخابی را در اطراف مرد موجود در عکس ترسیم کرد، اما هیچ کاری برای حذف او از پس‌زمینه انجام نداد. بنابراین اگر می خواهیم پس زمینه را حذف کنیم، باید خودمان این کار را انجام دهیم. و یک راه این است که انتخاب را به یک لایه ماسک تبدیل کنید.

در پنل لایه ها، روی نماد Add Layer Mask کلیک کنید:

اضافه کردن لایه ماسک در فتوشاپ

و دقیقاً مانند تصویر زیر بک گراند حذف می شود:

حذف بک گراند در فتوشاپ

چرا بک گراند حذف شد؟  به این دلیل است که فتوشاپ انتخاب ما را به یک لایه ماسک تبدیل کرده است، همانطور که با تصویر کوچک لایه ماسک در پنل لایه ها نشان داده شده است. ناحیه سفید روی ماسک سوژه ما است که قابل مشاهده است، در حالی که نواحی سیاه اطراف او از دید پنهان هستند.

و این حداقل یک راه برای حذف سوژه از پس زمینه با استفاده از دستور Select Subject است:

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

استفاده از دستور Remove Background برای حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

تاکنون دیده‌ایم که Select Subject به طور خودکار سوژه اصلی عکس را انتخاب می‌کند، اما حذف پس‌زمینه یک مرحله اضافی است که باید خودمان انجام دهیم. بعد، بیایید ببینیم وقتی دستور Remove Background را امتحان می کنیم چه اتفاقی می افتد.

بازیابی عکس اصلی

ابتدا، با رفتن به منوی File در نوار منو و انتخاب Revert، تصویر خود را به حالت اولیه برمی‌گردانم:

revert در فتوشاپ

Revert کل تصویر را بازیابی می کند:

عکس اصلی در آموزش حذف بک گراند در فتوشاپ

تبدیل لایه پس زمینه به یک لایه استاندارد

همچنین لایه پس‌زمینه را در پنل لایه‌ها بازیابی می‌کند که از دیدن دکمه‌های Select Subject و Remove Background در پانل Properties جلوگیری می‌کند. بنابراین برای بازگرداندن آنها، یک بار دیگر قفل لایه Background را با کلیک کردن بر روی نماد قفل آن باز می کنم:

بازکردن قفل بک گراند در لایه ها فتوشاپ

اعمال دستور Remove Background برای حذف پس زمینه در فتوشاپ

استفاده از Remove Background به همان سادگی استفاده از Select Subject است. به سادگی روی دکمه Remove Background در پنل Properties کلیک کنید:

پنل تنظیمات حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

فتوشاپ دوباره تصویر را به دنبال سوژه اصلی آنالیز می کند و پس از چند لحظه نتیجه را می بینیم.

اما این بار، به جای قرار دادن یک طرح کلی در اطراف مرد در عکس، دستور Remove Background فراتر رفت و در واقع پس‌زمینه را حذف کرد:

نتیجه حذف بک گراند در فتوشاپ

نحوه عملکرد حذف بک گراند

روشی که Remove Background انجام می دهد این است که در واقع از Select Subject برای شناسایی و انتخاب سوژه شما استفاده می کند و سپس آن انتخاب را می گیرد و به صورت خودکار به یک لایه ماسک تبدیل می کند. بنابراین Remove Background یک دستور جداگانه نیست. این دستور بیشتر شبیه یک افزونه یا یک نسخه توسعه یافته از Select Subject است.

در پنل لایه ها، ماسک لایه را می بینیم که به طور خودکار با دستور Remove Background ایجاد شده است:

لایه ماسک در حذف بک گراند

مشکل Remove Background در حذف پس زمینه

در این مرحله، ممکن است بپرسید، “اگر Remove Background همه کارها را برای ما انجام می دهد، و Select Subject فقط نیمی از کار را انجام می دهد، چرا کسی از Select Subject برای حذف پس زمینه استفاده می کند؟ چرا فقط از Remove Background استفاده نکنیم؟” و اینجاست که مشکل دستور Remove Background به وجود می آید.

زمانی را به خاطر دارید که Select Subject بخشی از کلاه مرد را از حذف کرده بود؟ خوب، اگر بعد از اجرای دستور Remove Background روی تصویر زوم کنیم، حدس بزنید چه می بینیم؟ Remove Background آن بخش مورد نظر را حذف کرده:

حذف بخشی از عکس انتخابی در فتوشاپ

و مشکل اینجاست. با انتخاب موضوع، اضافه کردن ناحیه از دست رفته به انتخاب قبل از حذف پس‌زمینه با استفاده از Object Selection Tool آسان بود. اما چگونه می‌توانیم این کار را اکنون انجام دهیم، وقتی پس‌زمینه حذف شده است و منطقه مورد نظر هم حذف شده است؟

خوشبختانه راه حل آسان است. برای رفع مشکلات یک لایه ماسک، می توانیم از فضای کاری Select و Mask فتوشاپ استفاده کنیم. و از Photoshop CC 2020، فضای کاری Select and Mask شامل همان ابزار انتخاب Object است که قبلاً استفاده کردیم!

استفاده از Select and Mask برای افزودن ناحیه حذف شده

در اینجا نحوه استفاده از ابزار Object Selection Tool در فضای کاری Select and Mask برای بازیابی قسمت حذف شده تصویر پس از اعمال دستور Remove Background آورده شده است.

مرحله 1: ماسک لایه را انتخاب کنید

ابتدا در پنل لایه ها، مطمئن شوید که تصویر کوچک لایه ماسک انتخاب شده است:

انتخاب لایه ماسک در فتوشاپ

مرحله 2: Select and Mask را باز کنید

سپس در پنل Properties، روی دکمه Select and Mask کلیک کنید:

پنل تنظیمات ماسک در فتوشاپ

تصویر در فضای کاری Select and Mask فتوشاپ (یا همانگونه که Adobe دوست دارد آن را “taskspace” نامیده شود) باز می شود:

انتخاب بخشی از عکس در فتوشاپ با ماسک

مرحله 3: View را روی Onion Skin قرار دهید و شفافیت را کاهش دهید

برای مشاهده کل تصویر به طوری که بتوانید قسمت هایی را که گم شده اند را ببینید، حالت View را در سمت راست بالای صفحه روی Onion Skin قرار دهید:

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

و سپس شفافیت را به حدود 30 درصد کاهش دهید:

حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ

این دستور اجازه می دهد تا مناطقی که توسط لایه ماسک پنهان شده اند به صورت ضعیف قابل مشاهده باشند. و اگر روی کلاه مرد بزرگنمایی کنم، اکنون می‌توانیم قسمتی را که گم شده است ببینیم:

انتخاب و دیدن ماسک در فتوشاپ

مرحله 4: ابزار انتخاب شی را انتخاب کنید

در نوار ابزار در سمت چپ فضای کاری، Object Selection Tool را انتخاب کنید:

انتخاب شی ماسک در فتوشاپ

مرحله 5: حالت را روی Lasso قرار دهید

در نوار گزینه‌های Select and Mask، Mode ابزار را روی Lasso قرار دهید تا بتوانید انتخابی راحتتر داشته باشید:

حذف بک گراند عکسها در فتوشاپ

مرحله 6: یک طرح کلی در اطراف ناحیه از دست رفته بکشید

سپس به سادگی یک طرح کلی را در اطراف قسمت گم شده تصویر کلیک کرده و بکشید.

وقتی این قسمت را می کشید، نیازی به نگه داشتن Shift نیست زیرا ابزار انتخاب شیء در فضای کاری Select and Mask به طور پیش فرض روی حالت افزودن به انتخاب است. اما اگر نیاز به حذف یک ناحیه از انتخاب را دارید، همچنان باید Alt (Win) / Option (Mac) را در حین کشیدن نگه دارید.

در اینجا ما قسمت گم شده کلاه را می کشم:

اضافه کردن بخش های حذف شده در فتوشاپ

دکمه ماوس را رها کنید و قسمت گم شده اضافه می شود. می بینیم که آن بخش اضافه شده است زیرا ناحیه کاملاً قابل مشاهده است در حالی که بقیه پس زمینه (ناحیه ای که هنوز توسط ماسک پنهان است) تا حدی شفاف باقی می ماند:

اضافه شدن بخش حذف شده در فتوشاپ

مرحله 7: انتخاب را به عنوان یک لایه ماسک خروجی بگیرید

در نهایت در سمت راست و پایین فضای کاری Select and Mask، گزینه Output To را روی Layer Mask قرار دهید. این ماسک لایه موجود را با لایه جدیدی که اکنون شامل ناحیه گم شده است جایگزین می کند.

همچنین اگر می‌خواهید نسخه اصلی و نسخه جدید در لایه‌های جداگانه باشد، می‌توانید لایه جدید را با ماسک لایه انتخاب کنید، اما بازنویسی نسخه اصلی آسان‌تر است زیرا واقعاً به آن نیاز نداریم:

خروجی گرفتن در حذف بک گراند در فتوشاپ

مرحله 8: فضای کاری Select and Mask را ببندید

برای بستن فضای کاری Select and Mask روی OK کلیک کنید. در سند ما، قسمت گمشده کلاه بازیابی شده است، و اکنون دقیقاً همان نتیجه ای را داریم که با حذف بک گراند با استفاده از دستور Select Subject به دست آوردیم:

حذف کامل بک گراند در فتوشاپ

بیشتر بخوانید: اگر برای ادیت و ویرایش عکس در سیستم عامل اندروید و IOS به دنبال برنامه فتوشاپ عکس هستید حتما مقاله مربوطه را بخوانید.

برای مشاهده آموزش های دیگر فتوشاپ بر روی لینک مربوط کلیک کنید:

آموزش ادیت عکس با فتوشاپ به صورت حرفه ای

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

آموزش جابجایی و تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

آموزش سفيد كردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ

آموزش تار یا مات کردن عکس در فتوشاپ

نتیجه: حذف بک گراند عکس در فتوشاپ با دو دستور Select Subject و Remove Background

هر دو دستور Select Subject و Remove Background در Photoshop CC 2022 می توانند برای انتخاب سریع سوژه و حذف بک گراند از عکس استفاده شوند. تفاوت بین آنها در این است که Select Subject از شما می خواهد که پس از ترسیم پس زمینه به صورت دستی پس زمینه را حذف کنید. در حالی که Remove Background قسمتی از عکسی که شما را انتخاب می کنید و با یک کلیک پس زمینه را حذف می کند.

با این حال، در حالی که با Remove Background حذف پس‌زمینه سریع‌تر است. Select Subject یافتن و رفع مشکلات انتخابی را قبل از حذف پس‌زمینه آسان‌تر و شهودی‌تر می‌کند. و از آنجایی که تقریباً همیشه نیاز دارید که عکس را بدون در نظر گرفتن دستوری که انتخاب می کنید اصلاح کنید، Select Subject معمولاً انتخاب بهتری است.در این نوشته به بررسی حذف بک گراند عکس در فتوشاپ پرداختیم. علاوه بر این نرم افزار شما می توانید از برنامه فتوشاپ عکس در گوشی نیز استفاده کنید.

علاوه بر نسخه اصلی فتوشاپ می توانید از نسخه های شبیه به این نرم افزار که به صورت فتوشاپ آنلاین می باشد نیز استفاده کنید.

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
آموزش طراحی رابط کاربری ui دیجیکالا با نرم افزار adobe XD
تکمیل شده
دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

۲۲۶
۱۰
۲۵
۴۰۰ ۲۹۹ هزار تومان
دیدگاه‌ها ۴