سبد خرید

آموزش جابجایی و تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ : قدم به قدم

آموزش جابجایی و تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ : قدم به قدم
در این پست می‌خوانید:

اگر در طراحی و کار با فتوشاپ تازه کار هستید و می خواهید یاد بگیرید که چگونه با جابجایی و تغییر چهره در فتوشاپ عکس های خود را تغییراتی دهید، حتما این آموزش را بخوانید. متأسفانه، تغییر چهره همیشه آسان نیست. پیچیدگی کار به عکسی که می خواهید ویرایش کنید بستگی دارد. بهترین گزینه استفاده از عکس هایی است که یکی پس از دیگری با افراد در موقعیت مشابه گرفته شده اند.

برای تمرین جابه جایی چهره در فتوشاپ می توانید از برنامه های مختلفی استفاده کنید. بهتر است از نرم افزارهای پیشرفته ویرایش عکس استفاده کنید تا تصاویر خود را واقعی تر کنید.در این راهنمای قدم به قدم آموزش فتوشاپ ، جابجایی و تغییر چهره حرفه ای را به شما خواهیم آموخت تا به راحتی روی تصاویر خود کار کنید.

روش 1. آموزش جابجایی چهره در فتوشاپ

این روش برای کسانی مناسب است که در فتوشاپ پرتره مهارت چندانی ندارند. با این حال، متخصصان نیز ممکن است از آن برای تسریع روند استفاده کنند. اگر عکس‌های شما هم اندازه هستند و ترکیب یکسانی دارند، می‌توانید به راحتی آن‌ها را در فتوشاپ قرار دهید تا چهره‌ها را جابجا کنید.

مرحله 1. برای جابجایی چهره مورد نظر را انتخاب کنید

چهره عکس اصلی را از طریق Rectangular Marquee Tool انتخاب کنید و با کلیک راست آن را در یک لایه جدید کپی کنید.

آموزش فتوشاپ جابجایی چهره

مرحله 2. لایه ها را مرتب کنید

لایه را با چهره ای که می خواهید در زیر لایه های دیگر جابجا کنید حرکت دهید. سپس یک لایه را با صورت که می خواهید بردارید بالای لایه های دیگر حرکت دهید.

آموزش جابه جایی چهره در فتوشاپ

مرحله 3. ماسک تنظیم دقیق چهره

با استفاده از ابزار Auto-Align، چهره ها را در هر دو لایه تراز کنید. قبل از ادغام عناصر، بررسی کنید که آیا آنها با هم مطابقت دارند یا خیر.

آموزش تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

یک ماسک لایه سفید با شفافیت 100% در بالا اضافه کنید.

مرحله 4. مناطق ناخواسته را پاک کنید

برای تغییر سر در فتوشاپ از براش نرم استفاده کنید. ابزار Brush را انتخاب کرده و Opacity را روی 100 درصد قرار دهید. با یک برس سیاه روی لایه ماسک روی صورت که می خواهید پاک کنید رنگ کنید. صورت زیر لایه ماسک در زمان واقعی نشان داده می شود.

آموزش ویرایش عکس چهره حرفه ای

مرحله 5. نتیجه آموزش فتوشاپ جابجایی چهره

با استفاده از نماد چشم، نتیجه را با تصویر اصلی مقایسه کنید. این کار به شما کمک می کند لایه بالایی را خاموش کنید. این روش برای جابجایی چهره در فتوشاپ هنگام کار با تصاویر مشابه مناسب است. و برای تصاویر پیچیده تر خیلی مناسب نیست. برای تغییر سر یک حیوان از ابزارهای دیگر فتوشاپ استفاده کنید.

آموزش فتوشاپ جابجایی چهره حرفه ای

اگر تا اینجای کار برای شما پیچیده به نظر میرسد بهتر است کمی به عقب برگردید و فتوشاپ را از پایه و به صورت اصولی فرا بگیرید. برای افزایش مهارت های فتوشاپ خود می توانید از دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی ما استفاده کنید.

برای مشاهده آموزش های دیگر فتوشاپ بر روی لینک مربوط کلیک کنید:

آموزش ادیت عکس با فتوشاپ به صورت حرفه ای

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

آموزش جابجایی و تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

آموزش سفيد كردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ

آموزش تار یا مات کردن عکس در فتوشاپ

روش 2. تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

به لطف ابزار Object Selection، کاربران می توانند عناصر مختلفی را در عکس استفاده کنند. این ابزار به شما کمک می کند جزئیات را تغییر دهید، بینی را اصلاح کنید یا رنگ چشم را تغییر دهید و تغییراتی را در کل صورت و چهره اعمال نمایید.

با ابزار Object Selection می توانید چهره ها را برش داده و جایگزین (face-swap) کنید و همچنین دو چانه را در فتوشاپ حذف کنید. سپس، باید ویرایش ها را با ایجاد یک لایه جداگانه ذخیره کنید.

مرحله 1. فایل های تصویری را باز کنید

برنامه را اجرا کنید و عکسی را که می خواهید ویرایش کنید و عکسی با چهره ای که می خواهید در عکس اول قرار دهید را باز کنید. عکس هایی را انتخاب کنید که از نظر اندازه و زاویه مشابه باشند تا تصویری طبیعی ایجاد کنید. از عکس‌های بدون عناصر غیرضروری روی صورت برای تسهیل کار استفاده کنید.

آموزش فتوشاپ تغییر چهره

مرحله 2. چهره ای که می خواهید در عکس نهایی باشد را انتخاب کنید

ابزار Lasso را در پنل سمت چپ پیدا کنید (به طور متناوب، L را روی صفحه کلید خود فشار دهید) و ناحیه صورت مورد نظر را به صورت دستی انتخاب کنید.

تغییر چهره در فتوشاپ

باید ناحیه ای را که می خواهید کپی کنید، با قرار دادن آن در یک دایره بزرگ انتخاب کنید. در این مثال، کل سر را با مو، ابرو، بینی و لب انتخاب کرده ایم.

حتما قسمت های برجسته صورت را انتخاب کنید. علاوه بر این، فراموش نکنید که مقداری فضا برای مخلوط کردن بگذارید. هنگامی که ناحیه مورد نظر را انتخاب کردید، یک خط نقطه چین در اطراف صورت خواهید دید.

مرحله 3. چهره را به عکس مورد نظر منتقل کنید

اگر از نتیجه راضی هستید، از Ctrl + C یا Command C برای کپی کردن انتخاب استفاده کنید. خط نقطه چین باید فعال بماند. همچنین، می‌توانید روی فضای کاری کلیک راست کنید تا ناحیه‌ای را با اکشن Copy Layer کپی کنید.

تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

مرحله 4. قسمت کپی شده را در تصویر دیگری جایگذاری کنید

تصویری را که می‌خواهید ویرایش کنید باز کنید و انتخابی را با فشار دادن V یا Ctrl V جای‌گذاری کنید. چهره به‌عنوان یک لایه جدید ظاهر می‌شود. می توانید نام این لایه را تغییر دهید تا از سردرگمی جلوگیری شود.

تغییر چهره در فتوشاپ به صورت حرفه ای

برای تغییر چهره در فتوشاپ، باید به فایل با بدنه بروید. از ابزار Move Tool (V) برای قرار دادن چهره انتخاب شده در جایی که می خواهید استفاده کنید.

مرحله 5. صورت را به تناسب تغییر دهید

همچنین می توانید مقیاس و موقعیت چهره ها را در هر دو عکس مطابقت دهید. ابزار مقیاس (Z) به شما کمک می کند عکس را بزرگ کنید و تیرگی را تا 30 تا 50 درصد کاهش دهید تا موقعیت انتخاب بهتری داشته باشید. برای تبدیل لایه های اضافی، از گزینه Warp با فشار دادن Ctrl T یا Command T استفاده کنید.

آموزش فتوشاپ زیباسازی چهره

برای تغییر اندازه چهره جدید، ناحیه مورد نظر را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم برای ساده‌تر کردن فرآیند، Opacity را تا 70% افزایش دهید. برای گرفتن نتیجه بهتر، کلید Shift را فشار دهید و گوشه ها را به سمت داخل بکشید.

مرحله 6. قسمت های انتخاب شده چهره را اصلاح کنید

با کلید Enter چهره جدید را به عکس اضافه کنید. فراموش نکنید که مقدار Opacity را تا 100% افزایش دهید.

با Ctrl یا Command، روی تصویر بند انگشتی لایه چهره کلیک کنید تا پیکسل های اطراف لایه مورد نظر را انتخاب کنید. برنامه انتخابی را در اطراف صورت بارگذاری می کند. روی نماد چشم کلیک کنید تا لایه جدید چهره پنهان شود و یک کپی از لایه پس زمینه قابل مشاهده باشد.

تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

شما باید انتخاب مورد نظر را با تعداد پیکسل ها کاهش دهید. برای این کار به Contract رفته و مقدار آن را 10 px قرار دهید. وقتی لایه چهره بزرگتر انتخاب شد، یک لایه چهره جدید در پنل لایه ها انتخاب کنید.

آموزش فتوشاپ تغییر چهره حرفه ای

مرحله 7. ویژگی Auto-Blend Layers را بهینه کنید

لایه بدنه را انتخاب کنید و از کلیدهای Delete یا Backspace برای خلاص شدن از شر پیکسل های داخل انتخاب استفاده کنید. پس از فعال کردن لایه چهره، می بینید که چهره بزرگتر از انتخاب شده است.

تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

برای انتخاب هر دو لایه، Shift را نگه دارید و روی آنها کلیک کنید. در پنل پانوراما، کادرهای Seamless Tones and Colors و Content-Aware Fill Transparent را علامت بزنید، سپس روی OK کلیک کنید.

آموزش تغییر چهره در فتوشاپ

مرحله 8. یک لایه ماسک را اعمال کنید

وقتی تصویر شما تراز شد، شفافیت اصلی را برگردانید و یک لایه ماسک را به عنوان رنگ پیش زمینه اضافه کنید.

یک Layer Mask به شما امکان می دهد نمایان بودن لایه جدید را کنترل کنید. می توانید برخی از مناطق را قابل مشاهده کنید و برخی دیگر را پنهان کنید. کلیدهای میانبر Ctrl J یا Command J به کاربران کمک می کند تا یک لایه را کپی کنند. برای ادامه کار با کپی لایه اول، لایه اصلی را با کلیک بر روی نماد چشم مخفی کنید.

مرحله 9. لایه ها را با استفاده از یک برس نرم ترکیب کنید

ابزارهای Soft Brush و Opacity برای جایگزینی چهره ها در فتوشاپ مفید هستند. سختی قلم مو را روی 100٪، فاصله را روی 1٪ و Opacity را روی 40-50٪ تنظیم کنید. یک براش سیاه نرم به شما کمک می کند لبه های لایه جدید را صاف تر کنید و آنها را با تصویر اصلی ترکیب کنید.

آموزش حرفه ای تغییر چهره در فتوشاپ

می توانید از Clone Stamp به عنوان جایگزین روش قبلی استفاده کنید. اگر می خواهید از ترکیب شدن آن جلوگیری کنید، از تنظیمات نرم استفاده کنید و قسمت هایی از لایه صورت را برس بزنید. همچنین می توانید برخی از نواحی صورت جدید مانند گوش ها یا موها را پنهان کنید.

بیشتر بخوانید: اگر برای ادیت و ویرایش عکس در سیستم عامل اندروید و IOS به دنبال برنامه فتوشاپ عکس هستید حتما مقاله مربوطه را بخوانید.

مرحله 10. نتیجه تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

آموزش تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

هنگام تغییر چهره در فتوشاپ، از چهره ای استفاده کنید که بزرگتر از چهره ای است که می خواهید جایگزین کنید زیرا کار شما را آسان تر می کند. علاوه بر این، شما به راحتی می توانید اندازه یک عکس بزرگ و با کیفیت را بدون تحریف آن تغییر دهید. علاوه بر فتوشاپ شما می توانید آموزش ایندیزاین سایت ما را دنبال نمایید.

علاوه بر نسخه اصلی فتوشاپ می توانید از نسخه های شبیه به این نرم افزار که به صورت فتوشاپ آنلاین می باشد نیز استفاده کنید.

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
آموزش طراحی رابط کاربری ui دیجیکالا با نرم افزار adobe XD
تکمیل شده
دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

۲۲۶
۱۰
۲۵
۴۰۰ ۲۹۹ هزار تومان
دیدگاه‌ها ۱