آموزش ایندیزاین مقدماتی تا پیشرفته

آموزش ایندیزاین InDesign و پاسخ به سوالات

دنیای دیجیتالی همیشه در حال تغییر ، بهبود و تکامل است ، با روندهای پیشرفت همراه باشید ، ابزارها و برنامه های جدید یک انتخاب نیست ، بلکه یک ضرورت برای زندگی امروزی است.
با این حال ، یادگیری چیزهای جدید نباید یک کار چالش برانگیز باشد ، به ویژه در دنیایی از فرصت ها و منابع دیجیتالی بی شمار که شما منابع زیادی برای آموزش در اختیار دارید. آموزش ایندیزاین را برای طراحی های حرفه ای که در ادامه توضیح خواهیم داد را پیگیری کنید. همچنین شما می توانید از آموزش فتوشاپ رایگان ما استفاده نمایید.

آموزش ایندیزاین مقدماتی

آموزش ایندیزاین پیشرفته

چرا باید ایندیزاین InDesign را یاد بگیریم؟

چه ضرورتی وجود دارد که ما آموزش ایندیزاین Adobe InDesign را فرا بگیریم؟

در این مطلب ، شما را راهنمایی می کنم تا مهمترین و کاربردی ترین چیزها در مورد آموزش ایندیزاین را درک کنید.

InDesign چیست؟

به بیان ساده ترین و ابتدایی ترین شکل ممکن ، Adobe InDesign نرم افزار پیشرو در دیزاین و طراحی صفحه در صنعت طراحی است. یا برای افرادی که بیشتر از فناوری مطلع هستند – این یک نرم افزار نسخه دسکتاپ است. کنجکاو هستید که بیشتر بدانید؟ این محتوای نرم افزاری DTP به طور کامل به شما پاسخ می دهد.
مطمئناً یک سوال کلیدی مطرح می شود

InDesign برای چه مواردی استفاده می شود؟

اسناد تک صفحه ای مانند کارت ویزیت ، بروشور و پوستر ؛ و
اسناد چند صفحه ای مانند کاتالوگ ، بروشور ، رزومه ، کتاب کاغذی و کتاب های الکترونیکی ، گزارش های سالانه ، مجلات ، و انواع EPUB.
InDesign ابزار ضروری هر طراح گرافیک و متخصص بازاریابی است.

چرا باید آموزش ایندیزاین InDesign را شروع کنیم؟

نرم افزاری قدرتمند و در عین حال کاربر پسند
Adobe InDesign به شما این امکان را می دهد که به راحتی طرح بندی ایجاد کنید
کنترل برتر بر روی تصاویر (به طور کلی ، کنترل عالی بر عناصر مختلف( ، بر خلاف Microsoft Word )
ابزارهای همه کاره مانند ابزارهای انتخاب ، ابزارهای طراحی و تایپ ، ابزارهای تبدیل و ابزارهای تغییر و ناوبری
عناصر طراحی یکپارچه از Photoshop و Illustrator
حداکثر انعطاف پذیری و کنترل بر تایپوگرافی
گزینه های بی نظیر بسته بندی متن
با اسناد چند صفحه ای غنی از متن استثنایی است

آیا می توان InDesign را بیاموزیم؟

پاسخ بله است! شما می توانید InDesign را بیاموزید. همانطور که می توانید هر کاری را که فکر می کنید انجام دهید!

در فضای کاری InDesign به زمان ، صبر و خط خطی زیادی نیاز است ، اما به شما اطمینان می دهیم با صرف وقت مناسب به راحتی میتوانید آموزش ببینید.
دو روش برای شروع یادگیری InDesign وجود دارد
می توانید از ابتدا شروع کنید و همه چیز را با کمک منابع آنلاین (آموزش رایگان InDesign برای مبتدیان) بیاموزید. یا
برخی از کلاس های آنلاین و حضوری (گزینه گران تر) استفاده کنید.
اگر در حال مشاهده آموزش های InDesign برای مبتدیان هستید ، یکی دیگر از موارد کاربردی باز کردن یک قالب InDesign پیش ساخته و کار با آن است. ویژگی ها را جستجو کرده و به شیوه ای سرگرم کننده با آنها آشنا شوید!

وقتی می گویم که هر دو گزینه یک راه عالی برای شروع آموزش ایندیزاین هستند ، به ما اعتماد کنید!

بهترین راه برای یادگیری InDesign چیست و چقدر طول می کشد؟

آموزش InDesign برای مبتدیان با کمک منابع آنلاین
علاوه بر قدرتمند بودن ، تیم InDesign Adobe این نکته نیز قابل توجه است که نرم افزار ایندیزاین کاربر پسند کرده است! و این برای مبتدیان میتواند باعث دلگرمی باشد.(نگران نباشید ما هم این مراحل را پشت سر گذاشته ایم)
Adobe InDesign را می توان با کمک منابع مختلف آنلاین آموخت. با خیال راحت هر آنچه را که بیشتر مناسب شماست با توجه به مهارت خود انتخاب کنید
خواندن راهنمای کاربر InDesign
با مشاهده فیلم های YouTubeدوره های ویدیویی گرافیکسرا (ویدیوی InDesign برای مبتدیان)
گذراندن دوره آنلاین InDesign
خواندن وبلاگ های مفید در مورد InDesign
به طور کلی نمی توان گفت که کدام راه آموزش ایندیزاین بهتر است چون توانایی ها و مهارت افراد متفاوت است ولی آموزش ایندیزاین در منزل به سادگی صورت می گیرد به خصوص برای افرادی که اهل فن هستند.

آموزش InDesign آفلاین

اگر خود را سنتی تر می دانید و می خواهید این ارتباطات فردی و ارتباطات حضوری باشد ، دوره های آفلاین می تواند برای شما مناسب باشد. با این حال ، به خاطر داشته باشید که این گزینه معمولاً گران تر است.(آموزش حضوری معمولا هزینه بیشتری در پی دارد)
از آنجایی که پیشنهاد استاد خوب ایندیزاین در منطقه شما برای ما غیرممکن است ، از شما دعوت می کنم که یکی از دوره های InDesign را که در سایت گرافیک سرا وجود دارد را انتخاب کنید.

یادگیری و آموزش Adobe Indesign چقدر طول می کشد؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، یکی از راحت ترین موارد برای مبتدیان این است که InDesign یک نرم افزار کاربر پسند است که تسلط آن نسبتاً آسان است.

هنگامی که شروع به درک آن می کنید ، با گذشت زمان ویژگی های بیشتری از ایندیزاین را یاد خواهید گرفت. لایه به لایه ، ابزار به ابزار ؛ با گذشت ماهها ، این نرم افزار بهترین دوست شما می شود. می توانید با دیدن لیست آموزش های ما از بهترین دوره های InDesign که در آن می توانید بیشتر بیاموزید ، شروع کنید و یک دوره عملی برای رسیدن به دید مناسب پیدا کنید. با استفاده از آن ، می توانید به سرعت نحوه استفاده از InDesign را بیاموزید (و مهمتر از همه نحوه صحیح استفاده از آن را بیاموزید).

InDesign را به درستی بیاموزید و از اشتباه جلوگیری کنید

متوجه هستم که ممکن است بخواهید InDesign را باز کنید و بلافاصله از نرم افزار استفاده کنید. همچنین اگر دوره ای را گذرانده اید و اکنون معتقدید که همه ابزارها را برای شروع استفاده از این نرم افزار شگفت انگیز به تنهایی دارید ، متوجه می شوم.
اما وقتی می گویم به ما اعتماد کنید کاربرپسندی ایندیزاین هم نعمت است و هم باعث سردرگمی.

بنابراین ، عجله نکنید ، زیرا برای شروع صحیح استفاده از InDesign به زمان و آموزش نیاز خواهید داشت. چند ساعت به یادگیری اختصاص دهید و خود را از اشتباهات ساده نجات دهید. در نهایت در زمان و هزینه زیادی صرفه جویی خواهید کرد.

چرا آموزش ایندیزاین InDesign مهم است؟

InDesign بسیار فراتر از یک نرم افزار اساسی است. بلکه یک نرم افزار کامل ، همه جانبه و استاندارد صنعت است. دانستن InDesign هنگام کار در محیط های خاص ضروری است. این محیط ها شامل طراحی و انتشار مشاغلی است که اسناد چند صفحه ای و سنگین متنی را اداره می کنند ، اما محدود به آن نیستند.
این گونه صنایع عبارتند از
شرکت های بازاریابی و فروش (تولید موارد تبلیغاتی)
گروه های گرافیکی (نیاز به دانستن InDesign ، Illustrator و Photoshop)
دانستن زمان و مکان استفاده از تک تک این برنامه ها نباید چالشی باشد.
برای مثال تصور کنید در شرکتی مشغول به کار هستید و رئیس شما تا پایان هفته به بروشور نیاز دارد. اگرچه ممکن است مانند یک کابوس به نظر برسد ، اما لازم نیست که نگران باشید.
این بروشور را می توان تا پایان هفته به لطف بهترین دوره های InDesign به صورت آنلاین و رابط کاربر پسند InDesign طراحی کرد. اعتماد رئیس خود را بدست آورید ، و شاید حتی پاداش دریافت کنید!
با این حال ، اگر وقت کافی برای مطالعه راهنمای کامل ما در مورد نحوه ساخت بروشور یا حتی زمان گذراندن دوره یا تماشای آموزش های ویدیویی ندارید ، همیشه می توانید از طریق کار با یک قالب بروشور از پیش ساخته شروع به یادگیری کنید.
یکی از مزایای اصلی استفاده از InDesign برای ایجاد اسناد شما این است که برخلاف سایر راه حل ها ، InDesign به مجموعه عظیمی از منابع با کیفیت بالا دسترسی دارد.
به عنوان مثال ، ما 100 الگوی بروشور InDesign را با دقت جمع آوری کرده و آنها را به چند بخش تقسیم کرده ایم تا کل مراحل انتخاب آسان تر شود. بنابراین ، اگر مجبور باشید یک بروشور ایجاد کنید ، در واقع می توانید یکی از قالب های ما را دانلود کنید ، آن را باز کنید و کار خود را به پایان برسانید.
البته ، تقریباً می توانید هر نوع الگوی InDesign قابل تصور مانند خبرنامه ، گزارش سالانه ، کارت ویزیت ، رزومه و موارد دیگر را بیابید و از آنها برای ایجاد اسناد خود به صورت حرفه ای و سریع استفاده کنید.
ابزاری برای مقاصد دیجیتالی و چاپی ، شخصی و تجاری ؛ Adobe InDesign خلاقیت شما را شکوفا می کند و به شما امکان می دهد اسناد شگفت انگیزی در انواع قالب ها ایجاد کنید.

نصب InDesign چقدر طول می کشد؟

Adobe InDesign تقریباً 1 ، 1 گیگابایت از فضای حافظه کامپیوتر شما را اشغال می کند. بر این اساس ، کامپیوتر شما باید حداقل مشخصات فنی و سخت افزاری را برای اجرای بی عیب و نقص InDesign داشته باشد
دانلود InDesign به سرعت اتصال به شبکه شما بستگی دارد ، اما خود نصب زمان زیادی نمی برد. در عرض 15 تا 30 دقیقه ، می توانید به پروژه خود در InDesign بپردازید.

ابتدا چه ویژگی هایی را باید یاد بگیرید؟

در دریایی از اطلاعات ، ویدئوهای YouTube ، آموزشهای InDesign برای PDF مبتدیان ، دوره ها و آموزشهای ویدئویی ، ممکن است احساس کنید که گم شده اید و نمی دانید از کجا شروع کنید. خوب ، نیازی به وحشت نیست ، در اینجا چکار باید کرد.
علاوه بر بررسی مجموعه ما از بهترین آموزش های Adobe InDesign برای مبتدیان که به شما امکان می دهد درک کاملی از InDesign داشته باشید) ، یک نکته فوق العاده کاربردی دیگر این است – یک قالب رایگان بارگیری کرده و با InDesign طراحی کنید.
هیچ چیزی در آموزش ایندیزاین نمی توانید اشتباه کند ، ما به شما اطمینان می دهم! فقط می توانید با یادگیری یک یا دو ابزار و به رابط کاربری و ابزارهای موجود در InDesign عادت کنید.

یک ویژگی اصلی برای یادگیری اول

قبل از مرور منابع و ویدئوهای ذکر شده ، باید نحوه استفاده از استایل های پاراگراف را بیاموزید.
لازم به تاکید بیشتر نیست – بیشترازاین سفارش نمی کنم. این یک ویژگی کلیدی است.
اگر کسی در هنگام شروع به یادگیری InDesign به من این موضوع را می گفت ، در زمان زیادی صرفه جویی می کردم.
نام این ویژگی خود گویا است. استایل پاراگراف چیزی نیست جز مجموعه ای از قوانین که نحوه ظاهر و رفتار متن شما را مشخص می کند.
اگرچه استفاده از استایل های پاراگراف اجباری نیست ، اما در وقت خود صرفه جویی کنید
قالب بندی خود را سازگار و حرفه ای کنید.
کار خود را ساده کرده و آن را بهبود بخشید.
استایل های پاراگراف نیز مرتبط هستند زیرا بسیاری از ویژگی های دیگر ، مانند فهرست مطالب ، بر اساس آن است.

سایر ویژگی ها و ابزارهای مهم در InDesign

علاوه بر آموزش نحوه ایجاد استایل های پاراگراف ، چند نکته دیگر نیز وجود دارد که باید بدانید ، مانند
نحوه قرار دادن سریع تصویر در اسناد InDesign
نحوه ایجاد جدول (یا قرار دادن آن)
نحوه ایجاد یک لیست شماره دار یا یک لیست گلوله ای
استایل های جدول InDesign (ابزار مشابه سبک پاراگراف ، اما برای عناصر جدول)
ابزار Master Pages (ابزار مشابه پاراگراف و استایل های جدول ، اما این ابزار برای حفظ ظاهر صفحات شما به جای پاراگراف یا جداول استفاده می شود)
شماره صفحات InDesign
قالب بندی متن (نحوه چیدن متن در اطراف اشیاء مختلف مانند تصاویر)

آیا جایگزینی برای آموزش ایندیزاین InDesign وجود دارد؟

پاسخ به این سوال احتمالاً برای ما بیشتر از نوشتن کل محتوا چالشی است و بزرگنمایی نمی کنم. به این دلیل که پس از سالها استفاده از InDesign ، ما به این باور رسیدم که هنگام مقایسه ابزار ها در مورد محیط های حرفه ای ، هیچ جایگزین خوبی برای InDesign وجود ندارد.
آیا به آموزش ایندزاین InDesign نیاز دارید؟
اگر مجبور باشید برای رویدادی که سالی یکبار اتفاق می افتد یک کارت ویزیت یا یک بروشور ایجاد کنید ، پاسخ منفی است و شما لازم نیست ایندیزاین را آموزش ببینید. به سادگی بهترین ابزارهای طراحی رایگان را در گوگل جستجو کنید و یکی را انتخاب کنید ، یا Microsoft Word خود را باز کنید و یک الگوی اولیه رایگان را انتخاب کنید – و کار خود را پیش ببرید.
با این حال ، وقتی در مورد ایجاد و ویرایش اسناد چند صفحه ای سنگین مانند کتاب یا کاتالوگ صحبت می کنید ، وقتی می گویم-جایگزینی وجود ندارد ، حرف ما را گوش دهید.
InDesign در 21 سال فعالیت خود از همه رقبای خود مانند QuarkXPress پیشی گرفته است و ثابت کرده است که برای ماندن در دنیای طراحی در اینجا حضور دارد. در آستانه هزاره جدید ، هنگامی که InDesign ظاهر شد ، نرم افزار نوآورانه و طراوت به سرعت محبوبیت یافت.
InDesign به طراحان ، مدیران هنری و ناشران اجازه می دهد زمان کمتری را صرف انجام کارهای کسل کننده و تکراری کنند تا در عوض بر توسعه خلاقیت و تخیل خود تمرکز کنند.
در آن زمان ، ظاهر Adobe InDesign در بازار به یاد ماندنی ، تأثیرگذار و انقلابی بود. به همین ترتیب ، استفاده از آن امروزه است!
مثل این است که یک جعبه ابزار به یک کارگر بدهید که فقط با دستانش کار می کرد.

چرا InDesign بهترین ابزار طراحی برای نسخه دسکتاپ است؟

ابزارها و ویژگی های همه کاره بی نظیر ، همراه با رابط کاربرپسند مناسب برای ایجاد نشریات چاپی و دیجیتالی ، دلایلی است که باعث شده این نرم افزار مورد علاقه میلیون ها ذهن خلاق قرار گیرد.
منتشر ، چاپ و تبلیغ کنید. – همانطور که تیم Adobe تمایل دارد بگوید. این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که هرگونه کار انتشار را انجام دهید.
برتری InDesign در توانایی آن برای انجام کار بیشتر با طرح بندی نسبت به همه رقبای آن است
گزینه های غیر قابل مقایسه برای قالب بندی متن
تصاویر در جداول و اینفوگرافیک
دارایی های Adobe Stock و Peak Performance
Adobe InDesign دارای تمام فونت هایی است که می توانید در Adobe Fonts پیدا کنید (کیت نوع قبلی)
ابزارهای قدرتمند و کاربردی مانند اسکریپت های InDesign و افزونه ها و ابزارهای کاربردی InDesign
قالبهای رایگان و پولی برای طراحی با این الگوهای کاتالوگ InDesign
منابع گرافیکی زیادی مانند میانبرهای صفحه کلید InDesign (میانبرهای صفحه کلید که کار شما را در InDesign سرعت می بخشد) ؛ تعداد زیادی آموزش Adobe InDesign برای مبتدیان. و برخی مطالب اضافی در مورد کاربردی ترین نکات و ترفندهای InDesign.

نتیجه گیری در مورد آموزش ایندیزاین

در حال حاضر امیدوارم شما را کمی به نرم افزار برتر و پیشرو در صنعت نزدیک کرده ام که انقلابی در طرح بندی و صنعت طراحی صفحه ایجاد کرده است.
ما به شما دروغ نمی گویم ، یادگیری همه جنبه های آن به ویژه از ابتدا یک کار چالش برانگیز خواهد بود. با این حال ، ما همچنین به شما اطمینان می دهیم – همه چیز ارزشش را خواهد داشت. دیگر منتظر نمانید تا سفر خود را آغاز کرده و بخشی از علاقه مندان InDesign شوید! شما می توانید آموزش ایلوستریتور سایت ما را دنبال نمایید.

سوالات متداول

به بیان ساده ترین و ابتدایی ترین شکل ممکن ، Adobe InDesign نرم افزار پیشرو در دیزاین و طراحی صفحه در صنعت طراحی است.

اسناد تک صفحه ای مانند کارت ویزیت ، بروشور و پوستر ؛ و اسناد چند صفحه ای مانند کاتالوگ ، بروشور ، رزومه ، کتاب کاغذی و کتاب های الکترونیکی ، گزارش های سالانه ، مجلات ، و انواع EPUB.
InDesign ابزار ضروری هر طراح گرافیک و متخصص بازاریابی است.

ایندیزاین یک نرم افزار تخصصی در زمینه طراحی مجله و روزنامه و بروشور است که شما با یادگیری این نرم افزار به سادگی می توانید طرح های خود را پیاده سازی نمایید.

برای یادگیری ایندیزاین آشنایی با فتوشاپ و ورد آفیس سرعت یادگیری شما را افزایش می دهد. در صورتی که این موارد را قبلا کار نکرده اید نگران نباشید چون با کمی تلاش بیشتر میتوانید ایندیزاین را آموزش ببینید.

نظرات کاربران

نظر یا سوال خود را در اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 نظر

 1. سلام خسته نباشید من میخوام ایندیزاین رو یاد بگیرم چندتا سوال داشتم از خدمتتون ممنون میشم اگه پاسخ بدید.
  فرقش با فتوشاپ چیه؟ من دقیقا متوجه نشدم چه تفاوتی دارن؟
  من یک مقدار کمی فتوشاپ بلدم چقدر طول میکشه ایندیزاین رو هم یاد بگیرم؟
  دقیقا با ایندیزاین چی میشه طراحی کرد؟

  1. سلام ممنون
   خیلی ساده بگم اگه میخواین بر روی عکس کار کنید از طراحی و روتوش و … گرفته بهتره از فتوشاپ استفاده کنید ولی برای طراحی روزنامه، مجله، بروشور و … بهتره از ایندیزاین استفاده بشه.
   بلد بودن فتوشاپ سرعت یادگیری شما را بالا می بره و اینکه چقدر طول میکشه یاد بگیرید به خودتون بستگی داره.
   با ایندیزاین برای طراحی روزنامه و مجله ، بروشور و … میشه کارکرد.

 2. سلام خسته نباشید
  ممنون از آموزش های خوبتون
  برای طراحی بروشور و تراکت تبلیغاتی بهتره فتوشاپ یاد بگیری یا ایندیزاین؟

  1. سلام.
   برای طراحی بروشور (تعداد صفحات پایین) و تراکت، بهتر هست که از نرم افزارهای ایلوستریتور و یا کرل دراو استفاده کنید.
   و تصاویر آن را در فتوشاپ ویرایش کنید و در این نرم افزارها استفاده نمایید.
   اما برای بروشور و کاتالوگ با تعداد صفحات بالا، بهتر هست از ایندیزاین استفاده کنید.

 3. برای طراحی مجله و بروشور به نظر شما از ورد آفیس استفاده کنیم یا اینکه ایندیزاین رو یاد بگیریم!؟

  1. سلام. برای اینکه حرفه ای بخواهید طراحی کنید، باید نرم افزار ایندیزاین رو بلد باشید و اگر آشنا به آفیس باشید، ایندیزاین را سریعتر یاد می گیرید.

 4. سلام برای طراحی مجله این دیزاین بهتره یا ایلوستریتور؟
  شما پیشنهاد می کنید کدوم رو یاد بگیریم؟

  1. سلام
   برای طراحی مجله با صفحات بالا بهتر است از ایندیزاین استفاده کنید چون محیط حرفه ای تری داره
   پیشنهاد ما برای طراحی مجلات با صفحات تعداد بالا ایندیزاین هستش
   موفق باشید

 5. سلام مهندس من میخوام ایندیزاین رو یاد بگیرم
  فقط سوالی که ازتون داشتم اینه چه مشخصات سخت افزاری برای این نرم افزار لازم هستش
  من توی سیستمم نرم افزار فتوشاپ را نصب دارم و مشکلی باهاش ندارم یعنی فتوشاپ رو جواب میده
  اگه فتوشاپ رو معیار قرار بدیم ، ایندیزاین از فتوشاپ سبک تر هست یا اینکه سنگینتره؟
  با تشکر از پاسخگویتون

  1. سلام
   اگه مشخصات دقیق سخت افزاری رو میخواید با توجه به اینکه نسخه های مختلف و آپدیت های این نرم افزار ارائه میشه و ممکنه مشخصات سخت افزاری هم تغییر کنه میتونید از سایت خود ادوبی این موضوع رو نگاه کنید
   ولی اگه سیستم شما با فتوشاپ مشکلی نداره به احتمال خیلی زیاد ایندیزاین رو هم جواب میده
   و فکر میکنم ایندیزاین برنامه ی سبک تری از فتوشاپ باشه

 6. سلام وقت بخیر من تازه ایندیزاین 2022 نصب کردم وقتی می خواهم عکس را توی متن بگذارم و از آیکون test wrap استفاده کنم تا متن پیرامون عکس قرار گیرد، به طور ناگهانی از برنامه خارج می شم!
  مشکل از کجاست؟
  ایکون پرکاربردی هست و واقعا نیاز می شود

  1. سلام. وقت بخیر
   وقتی یک برنامه کرش میکند و ناگهان از برنامه خارج می شود چند دلیل می تواند داشته باشد:
   یا برنامه درست نصب نشده.
   یا درست کرک نشده.
   یا سی پی یو و رم سیستم نمی کشد و باعث کرش کردن برنامه می شود.
   یا درایور کارت گرافیک به خوبی نصب نشده.

 7. سلام خسته نباشید
  از آموزش ایندیزاین رایگان شما خیلی استفاده کردم و برای من مفید بود امیدوارم آموزش های رایگان بیشتری در مورد ایندیزاین توی سایتتون بگذارید
  سایت خیلی خوب و تخصصی دارید در حوزه طراحی گرافیک
  سپاسگزارم