آموزش فتوشاپ مقدماتی تا پیشرفته

آموزش فتوشاپ

آموزش فتوشاپ ممکن است در ابتدا شروع کمی سخت و پیچیده به نظر برسد. حتی اگر هرگز با کامپیوتر خود بر روی تصاویر کار نکرده اید ، ممکن است نام Adobe Photoshop را شنیده باشید. Adobe Photoshop که برای Windows و Mac موجود است ، یک برنامه بسیار قدرتمند است که توسط بسیاری از عکاسان و طراحان حرفه ای استفاده می شود. تقریباً می توانید از Photoshop برای ویرایش تصویر، ایجاد تصاویر و ایجاد گرافیک با کیفیت بالا استفاده کنید.

از آنجا که Photoshop در درجه اول برای متخصصان طراحی شده است ، استفاده از آن می تواند تا حدودی سخت به نظر برسد ، به خصوص اگر برای اولین بار آن آموزش می بینید. با این حال ، برای استفاده موثرتر از آن ، نیازی به درک همه ویژگی های Photoshop ندارید. در طول این آموزش ها گرافیک سرا، ما به شما کمک می کنیم تا اساسی ترین و ضروری ترین مهارت های Photoshop را درک کنید. اگر می خواهید در مورد ابزارها و تکنیک های پیشرفته بیشتر بیاموزید ، میتوانید آموزش فتوشاپ حرفه ای را ببینید.

آموزش فتوشاپ مقدماتی

آموزش فتوشاپ پیشرفته

فتوشاپ را چرا باید یاد بگیریم؟

برای آموزش فتوشاپ دلایل زیادی وجود دارد، اگر در شغل طراحی گرافیک ، طراحی وب یا طراحی رابط کاربری مشغول هستید، یادگیری فتوشاپ ضروری است. با این حال ، یادگیری Photoshop برای کسانی که در شغل های دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات کار می کنند نیز به همان اندازه مهم است. برای ساخت تراکت، بروشور یا خبرنامه های ایمیل ، برای بهینه سازی و روتوش تصاویر ، نیاز به یادگیری Photoshop دارید. حتی اگر مبتدی هستید و هیچ دانشی در مورد طراحی گرافیکی ندارید، می توانید فتوشاپ را یاد بگیرید.

با یادگیری فتوشاپ میتوانید شغل مناسب پیدا کنید

برای کسانی که تازه وارد بازار کار شده اند ، Photoshop  می تواند یک مهارت عالی برای کمک به شما در یافتن شغل باشد. بسیاری از مشاغل به مهارت فتوشاپ نیاز دارند ، و این امر به ویژه در مورد شغل های طراحی مانند طراح گرافیک ، طراح وب یا طراح رابط کاربر صادق است. نقش های بازاریابی نیز اغلب افرادی را ترجیح می دهند که بتوانند به طور کارآمد با فتوشاپ کار کنند. در یک بازار کار رقابتی ، یادگیری مهارت های فتوشاپ می تواند شما را از سایر متقاضیان متمایز کند.

فتوشاپ می تواند در بهبود وضعیت شغلی شما کمک کند

اگر صاحب شغلی هستید ، افزودن Photoshop به لیست مهارت های شما می تواند شما را به یک کارمند ارزشمند تبدیل کند. یادگیری فتوشاپ به شما این امکان را می دهد در پروژه های مختلف دیگری کار کنید و ممکن است فرصت هایی برای پیشرفت یا توانایی کار بر روی مجموعه ای متنوع تر از پروژه ها فراهم کند. از کار بر روی وب سایت گرفته تا پروژه های بازاریابی و حتی طراحی محصول ، فتوشاپ می تواند نقش مهمی در بسیاری از موقعیت ها ایفا کند.

با آموزش فتوشاپ کسب درآمد کنید

هنگامی که فتوشاپ را آموزش می بینید، می توانید از راه های مختلف درآمد کسب کنید. فرصتهای شغلی زیادی برای روتوش تصاویر  و  ادیت عکس با Photoshop وجود دارد ، یا مشاغل تمام وقت با حقوق خوب برای کسانی که مایل به یادگیری مهارتهای مرتبط و کار در زمینه طراحی گرافیک ، طراحی وب ، طراحی UX هستند ، وجود دارد. همه این شغل ها امکان کسب درآمد با یادگیری فتوشاپ را فراهم می کند.

آموزش فتوشاپ جذاب و سرگرم کننده است

در حالی که آموزش Photoshop می تواند فرصت های شغلی شما را افزایش دهد ، همچنین می تواند مهارت های  مفید یاد بگیرید. از فتوشاپ میتوانید برای روتوش تصاویر، ایجاد ترکیبات با افزودن متن و گرافیک، ایجاد یک GIF متحرک خنده دار و بسیاری از موارد دیگر استفاده کنید. با یادگیری فتوشاپ شما همچنین می توانید یک سرگرمی جذاب برای پروژه های خلاقانه خود داشته باشید ، اگر در یک وب سایت کار می کنید و یا طراح گرافیک هستید و یا حتی از فتوشاپ برای اشتراک تصاویر در شبکه های اجتماعی استفاده می کنید Photoshop  یک ابزار تجاری قدرتمند است ، اما جنبه های سرگرم کننده ای نیز دارد.

فتوشاپ را می توانید سریع آموزش ببینید

اگر می خواهید مهارت های حرفه ای را از طریق سایت گرافیک سرا  به دست آورید ، می توانید Photoshop را در یک هفته یاد بگیرید ، یا یک دوره دو روزه Photoshop مبتدی را آموزش ببینید تا مهارت های اساسی Photoshop را فرا بگیرید.

راه های آموزش فتوشاپ

شما می توانید برای یادگیری فتوشاپ در کلاس های حضوری شرکت کنید و یا کتابهای فتوشاپ را بخوانید ، یا می توانید با استفاده از آموزش های فتوشاپ آنلاین  گرافیک سرا تمرین کنید. روشی که استفاده می کنید بستگی به این دارد که چقدر سریع و عمیق می خواهید یاد بگیرید.

با آموزش فتوشاپ چه استفاده هایی از آن میتوانیم بکنیم

بدون شک دانش و مهارت های موجود در فتوشاپ به بسیاری از هنرمندان کمک کرده است تا درآمد کسب کنند و به آثار خود افتخار کنند. در واقع دلایل زیادی برای یادگیری فتوشاپ وجود دارد، اما ما در این بخش 10 دلیل را ذکر می کنیم:

1.با آموزش فتوشاپ میتوانید خلاق تر شوید

شما می توانید فراتر از محدودیت های خلاقیت بروید. هنگامی که شروع به کاوش در دنیای فتوشاپ می کنید، مطمئناً بیشتر درک خواهید کرد و یاد خواهید گرفت که از آنها برای طرح های خود استفاده کنید. به زودی خواهید فهمید که چگونه طرح های خود را بهتر کنید. و همانطور که هر روز ایجاد و طراحی می کنید، ایده های شما مطمئناً زنده تر خواهند شد.

2. می توانید پروژه های مختلف طراحی گرافیکی ایجاد کنید.

جدای از ویرایش عکس ها، در واقع می توانید از ابتدا شروع کنید و یک کارت تبریک، یک کارت ویزیت، یک پوستر و موارد دیگر ایجاد کنید. با استفاده از ابزارهای خلاقانه مختلف در این نرم افزار، مطمئناً می توانید به یک طراحی عالی دست پیدا کنید که نه تنها مشتریان را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه شما را قادر می سازد تا ایده ها و خلاقیت خود را در آن به کار ببرید.

3. می توانید عکس های قدیمی را بازیابی کنید.

مطمئناً تصاویر قدیمی خانوادگی فرسوده شده‌اند و قبل از آمدن فتوشاپ، این تصاویر به سطل زباله ختم می‌ شدند. اما این روزها می توانید آن تصاویر را بازیابی کنید و خاطرات دوران قدیم را تازه کنید. با استفاده از ابزار فتوشاپ می توانید عکس های قدیمی را دوباره ترمیم کنید. اگر با آموزش فتوشاپ یاد بگیرید که چگونه این کار را انجام دهید، مطمئناً بسیاری از مشتریان خود را خوشحال خواهید کرد. هرکسی همیشه دوست دارد خاطرات گذشته را غنیمت شمرد و بهترین راه برای انجام این کار از طریق حفظ تصاویر است.

4. با آموزش فتوشاپ می توانید گرافیک را با متن ترکیب کنید.

در طراحی گرافیک، تصاویر و متن باید همیشه به خوبی در کنار هم قرار گیرند تا خروجی کار عالی داشته باشند. در فتوشاپ، شما نه تنها آنها را با هم ترکیب می کنید، بلکه می توانید راه های بهتری برای ظاهر هنری و جذاب آن پیدا کنید. Strokes، drop shadows، bevel و emboss و سایر افکت‌ها می‌توانند تأکید بیشتری بر متن شما داشته باشند. حتی با تنظیم روشنایی، کنتراست، نوردهی و موارد دیگر، تصاویر نیز می توانند بهتر به نظر برسند.

5. می توانید با استفاده از ابزار براش کارهای هنری بسازید.

براش های فتوشاپ زیادی وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. این جلوه خاصی به عکس شما یا چیدمانی که روی آن کار می کنید می دهد. خواهید دید که چگونه براش ها می توانند طرح شما را به سطح بعدی برسانند وقتی که شما می توانید یک مورد مناسب را انتخاب کنید و آن را روی طرح خود اعمال کنید.

6. با آموزش فتوشاپ می توانید رنگ یک عکس را تغییر دهید.

آیا شگفت انگیز نیست که تصاویر رنگی شما تنها با یک کلیک به سیاه و سفید تبدیل شوند؟ شما به راحتی می توانید این کار را در فتوشاپ انجام دهید. حتی می‌توانید برخی از قسمت‌ها را ویرایش کنید و رنگ را تغییر دهید یا حتی با استفاده از گرادیان و ابزارهای دیگر افکت‌ها را اضافه کنید. برخی کل عکس را به رنگ قهوه ای یا رنگ های دیگر تغییر می دهند. از انجام این کار در فتوشاپ لذت خواهید برد.

7. می توانید اشتباهات عکاسی را اصلاح کنید.

حتی اگر عکس شما واقعاً خوب به نظر نمی رسد یا دارای اشتباهات خاصی است، همچنان می توانید آن را در فتوشاپ بهبود و ارتقا دهید. می تواند نور ضعیف، علائم روی عکس، عکس های تیره، قرمزی چشم و موارد دیگر را بپوشاند. همچنین می‌توانید در صورت وجود قسمت‌هایی که هنگام گرفتن عکس به اشتباه در آن گنجانده شده‌اند، آن را برش دهید. می توانید از براش برای ویرایش علائم و حتی تطبیق رنگ ها با تصویر موجود استفاده کنید.

8. با آموزش فتوشاپ می توانید طرح های تی شرت طراحی کنید

اگر در مورد نحوه ایجاد یک طرح تی شرت عالی مشکل دارید، با آموزش فتوشاپ می توانید نیاز خود را رفع کنید که مطمئناً می تواند خروجی جذابی به شما بدهد. هنگام چاپ روی تی شرت ها با افکت های اضافه شده از این نرم افزار ظاهر بهتری خواهند داشت. این حتی باعث جذب مشتریان بیشتری برای  شما می شود.

9. شما می توانید تصاویر را به شکل هنری تبدیل کنید

در فتوشاپ، تصاویر را می توان به نقاشی با زغال چوب، هنر رندر شده با آبرنگ و بسیاری موارد دیگر تبدیل کرد. شما واقعاً می توانید کارهای زیادی را در این نرم افزار انجام دهید. حتی می‌توانید با استفاده از ابزار فیلتر، آن را مانند یک اثر فتوکپی، یک هنر ویترای و موارد دیگر انتخاب کنید. فتوشاپ را کاوش کنید تا بتوانید طرح های خوبی طراحی کنید. همچنین می توانید از برخی اکشن های فتوشاپ ساخته شده توسط طراحان استفاده کنید. این کار می تواند به شما در ایجاد طرح های چشمگیر کمک کند.

10. با آموزش فتوشاپ اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت!

خروجی‌ها در فتوشاپ کاملاً خوب هستند و صرفاً با مشاهده اینکه چگونه طرح های خوب طراحی کرده اید باعث افتخار شما شود. و اعتماد به نفس بیشتری به دست خواهید آورد. همچنین به یاد داشته باشید که دانش و مهارت هایی که دارید توسط هیچکس از شما سلب نمی شود. این گنجی است که برای همیشه خواهید داشت. این ابزاری برای موفقیت شما در زمینه طراحی گرافیک لازم خواهد بود. بنابراین، هر روز یاد بگیرید و پیشرفت کنید.

آیا این دلایل برای شما کافی است؟ خوب، در واقع اینطور است. اما اگر بیشتر از فتوشاپ یاد بگیرید، حتی می‌توانید دلایل بیشتری نسبت به آنچه در اینجا فهرست کردیم داشته باشید. این نرم افزار نه تنها به شما امکان طراحی حرفه ای را می دهد بلکه به کسب درآمد شما نیز کمک می کند. اگر یادگیری فتوشاپ را شروع نکرده اید، زمان آن فرا رسیده است که یاد بگیرید. آموزش های فتوشاپ زیادی وجود دارد که می توانید در دنیای وب بیابید. می توانید از این آموزش ها برای یادگیری فتوشاپ استفاده کنید. دنیای طراحی گرافیک در انتظار شماست.

سوالات متداول

با یادگیری فتوشاپ شما میتوانید تصاویر خود را به شکل دلخواه درآورید. همچنین بازار خوب کار برای طراحان گرافیک که از فتوشاپ هم استفاده می کنند فراهم است.

شما برای آموزش فتوشاپ باید مقدمات کار با کامپیوتر آشنایی داشته باشید. و برای شروع به هیچ پیش نیازی نداری با آموزش مقدماتی فتوشاپ در گرافیک سرا میتوانید از پایه فتوشاپرا فرا بگیرید.

تمامی افرادی که با عکس و طراحی سر و کار دارن از عکاسان گرفته تا مدیران سایت ها می توانند فتوشاپ را یاد بگیرند.از  فتوشاپ برای روتوش عکس تا طراحی بنر های تبلیغاتی می توان استفاده کرد.

این دوره آموزش فتوشاپ در گرافیکسرا از ابتدا برای افرادی که مبتدی هستن آغاز می شود و برای افرادی که سطح توانایی آنها متوسط به بالا می باشد فتوشاپ پیشرفته آموزش داده می شود.

آموزش های فتوشاپ گرافیکسرا از سطح مقدماتی تا پیشرفته وجود دارد. و شما با هر نوع دانشی می توانید از این آموزش ها استفاده کنید.

نظرات کاربران

نظر یا سوال خود را در اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 نظر

 1. سلام ممنون از آموزش های خوبتون و اینکه رایگان در اختیار ما قرار می دید
  برای طراحی رابط کاربری با فتوشاپ میشه کار کرد؟ نرم افزار پیشنهادی شما چی هستش؟
  میشه طراحی بنر برای سایت رو هم آموزش بدید؟

  1. سلام دوست عزیز خواهش میکنم
   فتوشاپ نرم افزار تخصصی عکسه یعنی هر تغییری که نیاز باشه به یک عکس بدید بهتره شما برای طراحی رابط کاربری از نرم افزار ادوب xd استفاده کنید. همچنین میتونید آموزش های ما در این ضمینه را دنبال کنید.
   در مورد سوال دوم بله آموزش ها در دست تولید هستش و این صفحه آپدیت خواهد شد.

 2. سلام آموزشهاتون خیلی عالیه ممنونم
  یک سوالی داشتم از خدمتتون
  به نظر شما فتوشاپ رو به صورت پروژه محور یاد بگیریم یا اینکه از اول تک تک ابزارها رو یاد بگیریم؟

  1. سلام. خواهش می کنم.
   بهتر هست اول کمی کار با ابزار ها رو در فتوشاپ یاد بگیرید و سپس پروژه محور کار کنید تا خیلی سریعتر به نتیجه برسید.

 3. سلام خسته نباشید
  برای نصب فتوشاب به سیستم خاصی نیاز داریم؟
  مشخصات سیستم چقدر باشه خوبه؟

  1. سلام ممنون
   هرچه سیستم شما قوی تر باشد راحت تر میتونید از فتوشاپ استفاده کنید
   ولی حداقل مشخصات سیستم رو برای نسخه های مختلف میتونید از سایت ادوبی مشاهده کنید که دقیق ترش اونجا هست

 4. سلام خسته نباشید
  من موقع کار کردن با فونت های فارسی کل نوشته بهم میریزه و کلمات جدا از هم میشن
  میشه منو راهنمایی کنید
  ممنون

  1. سلام ممنون ما برای رفع این مشکل آموزش تهیه کردیم که در بخش آموزش ها میتونید بهش دسترسی داشته باشید

 5. سلام خسته نباشید
  چه قدر طول میکشه فتوشاپ رو یاد بگیریم؟

  1. سلام ممنون
   اینکه چقدر طول میکشه فتوشاپ رو یاد بگیرید به خودتون بستگی داره ولی در حالت کلی با چند ماه تمرین مداوم میتونید فتوشاپ کار حرفه ای بشید.

 6. سلام خسته نباشید
  من میخوام با فتوشاپ یک سری عکس قدیمی رو به نوعی ترمیم کنم
  از چه ابزاری باید استفاده کننم
  آیا لازم آموزش فتوشاپ رو کامل ببینم یا اینکه چند تا بخشش رو ببینم کافیه؟
  ممنون

  1. سلام. وقت بخیر.
   اگر آموزش کامل ببینید خیلی بهتر میتونید عکس رو روتوش کنید.
   یعنی میتونید با لایه ها کار کنید، از ماسک استفاده کنید و با استفاده از چند ابزار نتیجه بهتری را بگیرید.
   به عنوان مثال یکی از ابزارها در فتوشاپ، ابزار Spot Healing Brush tool هست که آموزشش در سایت موجود هست و میتوانید برای ترمیم از آن استفاده کنید. ولی ابزارهای بیشتری ممکن هست نیاز داشته باشید که بستگی به عکس شما دارد.

   آموزش روتوش عکس با ابزار Spot Healing Brush tool در فتوشاپ

 7. سلام
  با تشکر از آموزش های خوب و کاربردیتون
  آیا با آموزش فتوشاپ میشه یک گرافیست خوب شد یا اینکه نرم افزار های دیگه هم باید یاد بگیرم؟
  بازار کار فتوشاپ به چه صورتی هستش آیا با یادگیری فقط فتوشاپ میشه توی شرکت های مختلف به عنوان گرافیست استخدام شد؟

  1. سلام ممنون
   با یادگیری فتوشاپ شما می توانید بخش اعظم نیازهای یک گرافیست رو تامین کنید البته در صورت نیاز نرم افزار های دیگه رو هم باید یا آموزش ببینید
   شرکت های زیادی نیاز به گرافیست دارن شما می توانید با بررسی آگهی های استخدامی در سایت های مختلف برآوردی از نیاز شرکت ها به نرم افزار های گرافیکی بدست بیاورید و متناسب با علاقه خودتون و نیاز بازار کار نرم افزار مناسب رو انتخاب کنید
   موفق باشید

 8. سلام خسته نباشید
  من اگه با آموزش های شما پیش برم میتونم کامل فتوشاپ رو یاد بگیرم؟
  یا به منابع دیگه ای هم نیاز دارم؟

  1. سلام
   لازمه یادگیری توی هر آموزشی تمرین زیاد هستش
   شما آموزش های رو ببینید و مقدار تمرینتون رو بالا ببرید که یادگیریتون خیلی بهتر خواهد بود به جای اینکه آموزش های مختلف رو ببینید!

 9. سلام خسته نباشید
  من موقع کار کردن با فونت های فارسی مشکل دارم و کلمات به هم نمی چسبن
  میشه منو راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام ممنون
   آموزش زیر که مربوط به کار کردن با فونت فارسی هستش رو ببینید
   حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ و آموزش فارسی نوشتن