سبد خرید

آموزش سفيد كردن پس زمینه عکس در فتوشاپ (به 2 روش)

آموزش سفيد كردن پس زمینه عکس در فتوشاپ (به 2 روش)
در این پست می‌خوانید:

آیا تا به حال عکسی را که احساس می کنید بهترین عکس با پس‌زمینه سفید است، گرفته‌اید تا متوجه شوید که رنگ سفید پس از تولید و یا چاپ خاکستری است؟ممکن است این اتفاق برای هرکسی بیفتد اما می توانید با یادگیری نحوه سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ آن را برطرف کنید!

اگرچه ممکن است یک پس‌زمینه سفید ساده در ابتدا مهم به نظر نرسد، اما می‌تواند برای مجموعه‌های عکاسی عروسی، تصاویر وب‌سایت و عکس‌های تجاری شما بسیار مهم باشد. پس از همه، یک تصویر با لبه های سفید خالص به خوبی در اکثر وب سایت ها محو می شود. و، پس‌زمینه‌های سفید به راحتی برای پروژه‌های طراحی شفاف می‌شوند!

امروز، در این آموزش فتوشاپ ما می‌خواهیم یاد بگیریم که چگونه یک پس‌زمینه را در فتوشاپ سفید کنیم، تا مجبور نباشید عکس‌های عالی خود را نادیده بگیرید. البته برای دنبال کردن این آموزش باید کار با ابزار فتوشاپ آشنایی داشته باشید ، برای این کار می توانید از دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی موجود در سایت ما استفاده کنید.

بدون مقدمه، بیایید به آن بپردازیم. چگونه می توان پس زمینه عکس را در فتوشاپ سفید کرد؟

چرا به یک پس زمینه سفید ساده در فتوشاپ نیاز دارید؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا عکاسان ممکن است نیاز داشته باشند پس زمینه یک شی را با یک فضای سفید ساده جایگزین کنند. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد:

  • حواس‌پرتی مخاطب را حذف کنید: یک پس‌زمینه سفید خالص می‌تواند به سوژه شما تمرکز بیشتری بدهد و به مشتریان شما کمک کند تا بهترین ظاهر را داشته باشند.
  • رفع مشکلات رنگ: رنگ‌های نامناسب در پس‌زمینه می‌توانند سوژه‌های شما را رنگ پریده نشان دهند و تاثیر عکس‌های شما را کاهش دهند.
  • عکس‌ها را برای استفاده تجاری آماده کنید: تصاویر با پس‌زمینه سفید ساده را می‌توان برای انواع طرح‌های برندسازی آنلاین، چاپی و سایر تبلیغات استفاده کرد.

با استفاده های بسیار زیاد از عکس های با پس زمینه سفید، مهم است که یاد بگیرید چگونه آنها را به درستی ویرایش کنید! بیایید نگاهی به مراحل سفید کردن پس‌زمینه عکس در فتوشاپ بیاندازیم.

مراحل سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

مانند بسیاری از عملیات ویرایش در فتوشاپ، چندین راه برای سفید کردن پس‌زمینه در فتوشاپ وجود دارد. ما در این آموزش روی دو مورد از این تکنیک‌های ویرایش تمرکز می‌کنیم و هر دو را روی یک تصویر آزمایش می‌کنیم.

اولین مرحله در هر رویکرد یکسان است ، وارد کردن عکس خود به فتوشاپ می باشد. در اینجا نحوه وارد کردن تصویر  به فتوشاپ آمده است:

عکس خود را در فتوشاپ باز کنید

ابتدا باید عکس خود را در فتوشاپ باز کنید تا بتوانید پس زمینه آن را سفید کنید. به سادگی روی عکس خود کلیک راست کرده، سپس Open with… و Photoshop را انتخاب کنید. عکس شما در یک پنجره فتوشاپ جدید روی صفحه نمایش شما باز می شود.

سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

قبل از شروع ویرایش، باید لایه اصلی تصویر را کپی کنیم. شما می توانید ویرایش های خود را در لایه اصلی تصویر انجام دهید، اما پس از آن خطر تغییر دائمی فایل تصویر را دارید. بهترین کار این است که روی یک لایه تکراری ویرایش کنید تا لایه اصلی دست نخورده باقی بماند.

برای کپی کردن لایه تصویر، Layer >> New >> Layer را از نوار منوی بالایی انتخاب کنید تا یک لایه جدید ایجاد کنید.

سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

یا روی لایه اصلی در پنل لایه ها در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید، سپس لایه را به دکمه New Layer بکشید. این دکمه به صورت مربعی پس از آن در پایین پنل لایه ها ظاهر می شود.

سفید کردن بک گراند در فتوشاپ

هنگامی که لایه را کپی کردید، می توانید نام آن را به دلخواه تغییر دهید. برای اهداف این آموزش، نام لایه تکراری خود را «Edits» می‌گذارم، زیرا حاوی تمام ویرایش‌های من برای سفید کردن پس‌زمینه تصویر است.

سفید کردن بک گراند در فتوشاپ

با تنظیمات سطوح، پس زمینه را سفید کنید

یکی از راه‌های سفید کردن پس‌زمینه در فتوشاپ، تنظیم سطوح رنگ تصویر است. این فرآیند برای اکثر تصاویر با پس‌زمینه غیرپیچیده نسبتاً ساده است.

با تنظیم سطوح رنگ، می‌توانیم تصویر را غیراشباع کنیم تا پس‌زمینه سفید شود.

1. لغزنده سطوح را تنظیم کنید

به منظور تنظیم سطوح، روی Image در منوی بالا کلیک کنید، سپس Adjustments >> Levels را انتخاب کنید.

سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

فتوشاپ یک نوار لغزنده تنظیمات را با سه زبانه، یکی برای هر یک از کانال های رنگ اصلی، باز می کند. لغزنده‌های Levels را تا زمانی تنظیم کنید که پس‌زمینه تصویر کاملاً سفید شود. برای برخی از تصاویر، این ممکن است به معنای کشیدن تمام لغزنده های Levels به 0 باشد.

سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

توجه داشته باشید که با تنظیم این لغزنده‌های Levels کل تصویر، و نه فقط پس‌زمینه، اشباع می‌شود، در این مراحل بعدی این مشکل را برطرف خواهیم کرد!

2. یک لایه ماسک اضافه کنید

اکنون که تصویری با پس‌زمینه سفید داریم، می‌توانیم یک Layer Mask ایجاد کنیم تا سوژه را دوباره به عکس اضافه کنیم.

همانطور که در ابتدای آموزش انجام دادیم، لایه تصویر اصلی خود را کپی می کنیم. اکنون، باید لایه‌ها را در پنل لایه‌ها دوباره مرتب کنیم تا ماسک لایه تصویر تکراری ما را نشان دهد.

می‌خواهیم لایه‌ای حاوی پس‌زمینه سفید ویرایش‌شده، که آن را «Edits» نامگذاری کرده‌ایم، بین لایه تصویر اصلی و لایه تصویر تکراری ما در پنل لایه‌ها قرار گیرد. پنل لایه های شما باید چیزی شبیه به این باشد:

سفید کردن بکگراند در فتوشاپ

اکنون، اجازه دهید یک Layer Mask را به بالاترین لایه خود، لایه تصویر تکراری، اضافه کنیم. برای افزودن ماسک لایه، آیکون مربع خاکستری با دایره ای در وسط، در پایین پنل لایه ها را انتخاب کنید. قبل از اینکه لایه ماسک خود را اضافه کنید، مطمئن شوید که بالاترین لایه را انتخاب کرده اید.

سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

هنگامی که یک لایه سفید متصل به لایه تصویر تکراری در پنل لایه ها را ببینید، متوجه خواهید شد که یک لایه ماسک را به درستی اضافه کرده اید.

سفید کردن بک گراند در فتوشاپ

این ماسک به ما این امکان را می دهد که بخشی از لایه تصویر تکراری را رنگ کنیم تا لایه زیر آن نمایان شود. در این مورد، لایه زیر لایه تصویر غیراشباع ما است.

براش Hard Round را در پنل ابزار براش فتوشاپ انتخاب کنید یا B را در صفحه کلید خود انتخاب کنید. Opacity براش خود را با استفاده از نوار لغزنده Opacity نزدیک بالای صفحه فتوشاپ روی 100% تنظیم کنید.

سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

3. پس زمینه را رنگ آمیزی کنید

با انتخاب برس گرد سخت، با کلیک بر روی مربع بالایی در پایین سمت چپ پنل ابزار، رنگ را به سیاه تغییر دهید. Layer Mask را انتخاب کنید، سپس شروع به رنگ مشکی روی ماسک کنید تا پس زمینه سفید نمایان شود.

پس زمینه اطراف مشتریان یا سوژه های خود را نقاشی کنید. دقت در اینجا مهم است، بنابراین از کاهش اندازه قلم مو و بزرگنمایی نزدیک خود نترسید. همچنین، بدانید که می‌توانید با رها کردن و کلیک مجدد، رنگ سیاه روی لایه ماسک ایجاد کنید. این به شما امکان می دهد تا در صورت لزوم روشنایی و تاریکی را به پس زمینه اضافه کنید.

سفید کردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

نکته مهم در مورد Layer Mask این است که، اگر اشتباهی مرتکب شوید، می توانید با تغییر رنگ سفید، بخشی از تصویر را که پاک کرده اید دوباره رنگ کنید. فتوشاپ با فشار دادن کلید X روی کیبورد، جابه‌جایی بین سفید و سیاه را آسان می‌کند.

نکته: اگر نمی‌خواهید با لغزنده‌های Adjustments و Levels سروکار داشته باشید، می‌توانید با ایجاد یک لایه جدید و پر کردن آن با رنگ سفید به همان جلوه دست پیدا کنید. این رویکرد چند مرحله را بدون به خطر انداختن کیفیت ویرایش شما ذخیره می کند.

پس از اتمام نقاشی در پس زمینه سفید خود، Cmd/Ctrl + S را فشار دهید تا تغییرات شما ذخیره شود.

حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ

برای مشاهده آموزش های دیگر فتوشاپ بر روی لینک مربوط کلیک کنید:

آموزش ادیت عکس با فتوشاپ به صورت حرفه ای

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

آموزش جابجایی و تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

آموزش سفيد كردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ

آموزش تار یا مات کردن عکس در فتوشاپ

از ابزارهای انتخاب برای سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ استفاده کنید

روش فوق به اندازه کافی ساده است، اما گاهی اوقات شما نیاز به ویرایش دقیق تری دارید تا پس زمینه سفید خود را باورپذیر نشان دهید. هنگام کار با ماسک های لایه و نقاشی دستی پس زمینه تصویرتان، فضای زیادی برای خطا وجود دارد. در عوض، بیایید به رویکرد دیگری با استفاده از ابزارهای انتخاب داخلی فتوشاپ نگاه کنیم.

1. پس زمینه را ماسک کنید

هنگامی که تصویر خود را به فتوشاپ وارد کردید، از منوی بالا گزینه Select و سپس گزینه Select and Mask را انتخاب کنید.

سفید کردن بکگراند در فتوشاپ

سپس، در گوشه سمت راست بالای منوی نوار کناری که باز می‌شود، منوی کشویی را برای انتخاب حالت مشاهده انتخاب کنید.

سفید کردن بکگراند در فتوشاپ

حالت‌های مشاهده فتوشاپ به ما کمک می‌کنند تا ویرایش‌های خود را در مقابل تصویر اصلی خود در حین انجام آن‌ها ببینیم. برای این آموزش، من استفاده از حالت مشاهده همپوشانی را انتخاب کرده ام. متوجه خواهید شد که حالت Overlay یک رنگ قرمز روی کل تصویر ایجاد می کند.

سفید کردن بکگراند در فتوشاپ (1)

2. موضوع تصویر را برای سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ انتخاب کنید

در مرحله بعد، باید به فتوشاپ بگوییم که موضوع تصویر ما کیست یا چیست. برای انجام این کار، از ابزار Quick Selection Tool برای نقاشی سوژه خود در عکس استفاده می کنیم. به سادگی بر روی نماد ابزار انتخاب سریع در سمت چپ بالای صفحه نمایش حالت‌های مشاهده کلیک کنید، سپس مکان‌نما را کلیک کرده و بکشید تا موضوع خود را انتخاب کنید.

سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

ابزار انتخاب سریع با انتخاب خودکار پیکسل های مشابه در یک منطقه به این فرآیند کمک می کند. از آنجایی که این ابزار از هوش مصنوعی برای تشخیص پیکسل‌های مشابه استفاده می‌کند، بهتر است از این رویکرد در تصاویری که سوژه از پس‌زمینه متمایز است، استفاده کنید، نه تصاویری که سوژه در آنها ترکیب می‌شود.

پس از اینکه بخش عمده سوژه خود را با ابزار انتخاب سریع رنگ کردید، از ابزار Refine Edge در همان نوار کناری سمت چپ استفاده کنید تا لبه های واضح تری در اطراف نقطه کانونی خود ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، می‌توانید برای انتخاب دقیق‌تر روی تصویر  زوم کنید، و می‌توانید ابزارهای قلم مو خود را در پنل حالت‌های مشاهده تنظیم کنید.

سفید کردن بک گراند در فتوشاپ

وقتی انتخاب موضوع خود را رنگ آمیزی کردید و از نتایج راضی بودید، آماده هستید تا انتخاب خود را در پنجره اصلی فتوشاپ خروجی بگیرید. برای این کار، Output To >> New Layer with Layer Mask را از سمت راست پایین صفحه انتخاب کنید.

سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

این عملیات تصویر شما را در یک لایه جدید به صفحه اصلی فتوشاپ برمی گرداند. این لایه جدید پس‌زمینه عکس را پوشانده است، که فقط سوژه شما را باقی می‌گذارد.

سفید کردن بک گراند در فتوشاپ

3. یک پس زمینه سفید اضافه کنید

اکنون که پس‌زمینه را حذف کرده‌اید، می‌توانید یک پس‌زمینه سفید در پشت سوژه خود اضافه کنید. به سادگی با انتخاب Layer >> New >> Layer یک لایه جدید ایجاد کنید. یک سفید ساده انتخاب کنید و از ابزار Fill برای رنگ آمیزی لایه سفید استفاده کنید.

این لایه سفید را زیر لایه تصویر ماسک شده خود در پنل حرکت دهید تا سوژه خود را در پس زمینه سفید قرار دهید.

سفید کردن بکگراند در فتوشاپ

4. کار خود را لمس کنید

در این مرحله، ممکن است متوجه شوید که روی لبه ها به درستی اعمال نشده است. اشکالی ندارد! اگرچه از هوش مصنوعی استفاده می کند، اما ابزار انتخاب سریع همیشه درست نیست. ما می‌توانیم این لبه‌ها را به راحتی در این مرحله از فرآیند ویرایش خود اصلاح کنیم.

برای اصلاح بیشتر لبه های خود، می توانید به سادگی روی عکس زوم کنید و با یک قلم مو سیاه روی ماسک نقاشی کنید. که لبه های حاشیه عکس شما را پاک می کند.

اگر خیلی خسته کننده به نظر می رسد، می توانید به جای آن از ابزار Defringe استفاده کنید. به منوی بالا بروید، سپس Layer >> Matting >> Defringe را انتخاب کنید.

سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

یک کادر محاوره ای ظاهر می شود و از شما می خواهد که یک مقدار پیکسل را وارد کنید. این مقدار پیکسل تعیین می کند که Photoshop چند پیکسل از لبه های سوژه شما حذف خواهد کرد. من از مقدار پیکسل x برای تصویرم استفاده کردم، اما هر عکس متفاوت خواهد بود. با مقدار پیکسل بازی کنید تا زمانی که موردی را پیدا کنید که مناسب ویرایش شما باشد.

اکنون، مطمئن شوید که تغییرات خود را ذخیره کرده اید!

5. کار خود را بررسی کنید

صرف نظر از رویکرد ویرایشی که انتخاب کرده اید، باید مطمئن شوید که به اثری که می خواستید رسیده اید. در حالی که پس زمینه شما ممکن است سفید به نظر برسد، ممکن است کاملا سفید نباشد.

ساده ترین راه برای تعیین اینکه آیا پس زمینه تصویر شما سفید است یا خیر، ایجاد یک لایه تنظیم آستانه جدید با انتخاب لایه >> لایه تنظیم جدید >> آستانه از منوی بالا است.

سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

در کادر محاوره ای ظاهر شده روی OK کلیک کنید. سپس نوار لغزنده Threshold را تا انتها به سمت چپ حرکت دهید. اگر رنگ سیاهی در پس‌زمینه تصویرتان باقی مانده است، پس زمینه شما سفید نیست!

سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

اگر در فتوشاپ متوجه مرزی بین تصویر و پس‌زمینه خود شدید، به منوی خود بروید و Photoshop > Preferences > Interface را انتخاب کنید. برای حل مشکل، برای گزینه های حاشیه خود در تمام لایه های خود، روی “هیچ” قرار دهید.

در اینجا نتیجه سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ را می بینید:

سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

بیشتر بخوانید: اگر برای ادیت و ویرایش عکس در سیستم عامل اندروید و IOS به دنبال برنامه فتوشاپ عکس هستید حتما مقاله مربوطه را بخوانید.

نتیجه سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ

شما اکنون تصویری در اختیار دارید که بک گراند آن سفید شده است! هر آنچه که باید در مورد نحوه سفید کردن پس زمینه در فتوشاپ بدانید. با این مهارت‌ها، می‌توانید در کمترین زمان تصاویر خود را به بهترین شکل ممکن ویرایش و تنظیم کنید! علاوه بر فتوشاپ شما می توانید آموزش ایندیزاین سایت ما را دنبال نمایید.

علاوه بر نسخه اصلی فتوشاپ می توانید از نسخه های شبیه به این نرم افزار که به صورت فتوشاپ آنلاین می باشد نیز استفاده کنید.

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
آموزش طراحی رابط کاربری ui دیجیکالا با نرم افزار adobe XD
تکمیل شده
دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

۲۲۶
۱۰
۲۵
۴۰۰ ۲۹۹ هزار تومان
دیدگاه‌ها ۰