سبد خرید

آموزش فتوشاپ برای عکاسان+ معرفی ابزار فتوشاپ

آموزش فتوشاپ برای عکاسان+ معرفی ابزار فتوشاپ
در این پست می‌خوانید:

اگر کار شما عکاسی می باشد و با دستکاری تصاویر سر و کار دارید باید آموزش فتوشاپ برای عکاسان را فرا بگیرید.

فتوشاپ چندین ابزار ویرایش را ارائه می دهد که می تواند برای ویرایشگرهای جدید گیج کننده باشد. به عنوان یک عکاس یا طراح که از فتوشاپ استفاده می‌کند، ممکن است این نرم‌افزار آنقدر ابزار زیادی داشته باشد که نتوانید آن را یکباره یاد بگیرید. بنابراین برای کمک به شما، در اینجا 15 مورد از بهترین ابزار برای کمک به آموزش فتوشاپ به عکاسان را آماده کرده ایم که برای شروع یادگیری فتوشاپ ضروری هستند.

این ابزارهای برتر به شما کمک می کنند با استفاده از اصول اولیه ویرایش عکس در فتوشاپ شروع به یادگیری کنید. آنها نه تنها به شما اجازه می دهند تصاویر خیره کننده ایجاد کنید، بلکه حتی زمانی که در ویرایش حرفه ای هستید به استفاده از آنها ادامه خواهید داد. اینها اصول اولیه ای هستند که هر کسی که از فتوشاپ استفاده می کند باید در ابتدا یاد بگیرد. بسیاری از آنها اساس هر کار ویرایشی می شوند که بر عهده می گیرید.

بهترین ابزارهای همه منظوره آموزش فتوشاپ برای عکاسان

موارد زیر ابزارهای کلی هستند که احتمالاً در اکثر پروژه های ویرایش عکس خود از آنها استفاده خواهید کرد. اینها ابزارهای اساسی هستند که بسیار بیشتر از آنچه در ابتدا فکر می کنید مورد استفاده قرار می گیرند.

1. ابزار حرکت  move tool برای استفاده عکاسان

ابزار حرکت move tool برای قرار دادن صحیح قسمت هایی از تصویر شما ضروری است. همانطور که از نام آن پیداست، از این ابزار برای جابجایی عناصر در فضای کاری خود استفاده خواهید کرد. در صورت نیاز می توانید لایه ها، متن و انتخاب ها را جابجا کنید.

برای جابجایی یک عنصر روی تصویر، مطمئن شوید که لایه درست انتخاب شده است. سپس ابزار move tool را که در بالای نوار ابزار شما قرار دارد انتخاب کنید. از طرف دیگر، برای استفاده از میانبر، می توانید به سادگی V را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

 

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

پس از انتخاب ابزار حرکت move tool، روی شی کلیک کنید و آن را به موقعیت جدید بکشید. همچنین می توانید از کلیدهای جهت دار برای جابجایی شی استفاده کنید. نگه داشتن Shift در حالی که فلش ها را فشار می دهید، تصویر را با افزایش های بزرگتر حرکت می دهد.این ابزار یکی از ابتدای ترین ابزار آموزش فتوشاپ برای عکاسان است.

2. آموزش ابزار برش crop tool برای عکاسان در فتوشاپ

ابزار برش crop tool به دلایل زیادی در فتوشاپ مفید است. این ابزار عناصری را در لبه‌های تصویر شما که ممکن است حواس‌تان را پرت کند یا نمی‌خواهید برش می‌دهد.

ابزار برش همچنین به شما کمک می کند تا با استفاده از نسبت ها، اندازه تصاویر را برای چاپ تغییر دهید. با استفاده از ابزار برش نیز می توانید تصویر خود را صاف کنید.

برای استفاده از ابزار برش، از نوار ابزار در سمت چپ فضای کاری خود انتخاب کنید یا با فشار دادن C روی صفحه کلید از میانبر استفاده کنید. ابعاد برش به طور خودکار روی تصویر شما ظاهر می شود. سپس می توانید روی لبه ها بکشید تا تصویر را برش دهید.

ابزار مورد نیاز برای آموزش فتوشاپ برای عکاسان

اگر می خواهید از نسبت خاصی استفاده کنید، از گزینه کشویی Ratio در نوار منوی بالا استفاده کنید، این کار به شما امکان می دهد تصویر خود را در ابعاد تعیین شده نگه دارید.

آموزش فتوشاپ عکس برای عکاسان

همچنین می توانید با انتخاب گزینه Straighten در بالای نوار منو، تصویر خود را صاف کنید، سپس در نزدیکی یکی از گوشه های تصویر خود کلیک کنید و نگه دارید و تصویر را کج کنید تا به درستی صاف شود.

ابزار مورد نیاز عکاسان در فتوشاپ

3. آموزش ابزار Brush برای عکاسان

ابزار قلم مو brush tool ، قلم موی دیجیتالی شماست که می تواند مانند یک قلم مو سنتی استفاده شود. شما می توانید با استفاده از چندین سبک قلم مو، عناصری را روی تصویر خود بکشید. همچنین می توانید سبک های قلم مو بیشتری را دانلود کرده و به فضای کاری خود اضافه کنید.

هنگام استفاده از ابزار قلم مو می توانید چندین عنصر مانند سختی، جریان و کدورت برس را تغییر دهید. ابزار براش همچنین برای افزودن یا کم کردن مناطق از کانال ها یا انتخاب های شما مفید است.

برای استفاده از ابزار قلم مو، آن را از نوار ابزار انتخاب کنید یا B را روی صفحه کلید خود فشار دهید. پس از انتخاب، می توانید کدورت و جریان قلم مو را در نوار گزینه های بالا تغییر دهید.

آموزش فتوشاپ به عکاسان

آموزش فتوشاپ برای عکاسی

همچنین می توانید اندازه قلم مو را در نوار گزینه ها یا با فشار دادن براکت های مربع روی صفحه کلید خود تنظیم کنید تا اندازه ([) یا افزایش (]) کاهش یابد. سپس به سادگی با کشیدن قلم مو در اطراف تصویر روی بوم نقاشی بکشید. سپس می‌توانید از حالت‌های ترکیبی برای ایجاد جلوه‌های منحصربه‌فرد استفاده کنید که تنها یکی از کاربردهای متعدد ابزار براش است.

آموزش فتوشاپ به عکاسان

4. آموزش ابزار متن text tool در فتوشاپ به عکاسان

ابزار متن text tool به شما این امکان را می دهد که با چندین فونت، رنگ و اندازه به تصویر خود متن اضافه کنید. سپس می‌توانید متن را به روش‌های مختلفی تغییر دهید تا عناصر جدیدی به تصویر خود اضافه کنید.

برای استفاده از ابزار متن، آن را از نوار ابزار انتخاب کنید یا T را روی صفحه کلید خود فشار دهید. سپس می توانید فونت و اندازه را در نوار گزینه های بالا تنظیم کنید. پس از تنظیم تنظیمات برگزیده، روی تصویر خود کلیک کرده و بکشید تا کادر متن ایجاد شود.

ابزار مورد نیاز آموزش فتوشاپ به عکاسان

ابزار مورد نیاز برای آموزش فتوشاپ به عکاسان

جعبه متن دارای یک لایه است که می‌توانید دوباره آن را انتخاب کرده و دوباره تایپ کنید. یک لایه متن جدید نیز ایجاد می شود که می توانید آن را به همان روشی که لایه های دیگر دستکاری کنید.

آموزش فتوشاپ عکس به عکاسان

5. ابزار شکل shape tool برای عکاسان

ابزار شکل shape tool به شما اجازه می دهد تا به سرعت اشکال کلی مانند مثلث، مستطیل، دایره، خط یا چند ضلعی را روی تصویر خود اضافه کنید. سپس می توانید اندازه، رنگ ها و سایر عناصر شکل را به دلخواه تغییر دهید.

برای استفاده از ابزار شکل، آن را از نوار ابزار انتخاب کنید یا U را روی صفحه کلید خود فشار دهید. اگر می خواهید شکل دیگری را انتخاب کنید، روی نماد ابزار کلیک کنید تا یک منوی جدید ظاهر شود.

آموزش فتوشاپ به عکاسان

آموزش فتوشاپ برای عکاسی

پس از انتخاب، روی تصویر خود کلیک کرده و بکشید تا شکل به اندازه دلخواه شما ایجاد شود. برای ایجاد یک شکل کاملاً یکنواخت، هنگام ایجاد شکل، Shift را نگه دارید. برای تغییر تعداد اضلاع ابزار چند ضلعی، پس از انتخاب ابزار، یک بار روی تصویر کلیک کنید و یک منو ظاهر می شود.

ابزار های فتوشاپ برای عکاسان

سپس می توانید ویژگی های شکل را در نوار گزینه های بالا تغییر دهید. شکل به عنوان یک لایه جدید به پنل لایه های شما اضافه می شود.

عکاسان از چه ابزار فتوشاپ استفاده می کنند

بهترین ابزار انتخاب برای عکاسان در فتوشاپ

ایجاد انتخاب در فتوشاپ از چند جهت مفید است. یک انتخاب می تواند به شما در جداسازی اشیاء در یک تصویر کمک کند یا می توانید تصاویر را نیز با آنها برش دهید.

6. آموزش ابزار قلم pen tool برای عکاسان

ابزار قلم یک روش دقیق برای ایجاد یک مسیر یا انتخاب در اطراف یک شی است. می‌توانید از مسیری برای انتخاب کردن عمیق اشیا در برنامه‌های دیگر استفاده کنید، یا به سادگی یک انتخاب برای ویرایش شی یا برش آن از یک تصویر ایجاد کنید.

برای استفاده از ابزار قلم pen tool، آن را از نوار ابزار انتخاب کنید یا P را روی صفحه کلید خود فشار دهید. پس از انتخاب، می توانید با کلیک کردن در اطراف شی، نقاط لنگر ایجاد کنید. اگر هنگام ایجاد یک نقطه لنگر جدید کلیک کنید و بکشید، می توانید یک خط منحنی ایجاد کنید.

ابزار قلم برای آموزش فتوشاپ به عکاسان

ابزار قلم برای عکاسان در فتوشاپ

آموزش ابزار قلم در فتوشاپ برای عکاسان

اگر می خواهید با ابزار pen یک مسیر ایجاد کنید، ابتدا یک مسیر جدید در پنل Path ایجاد کنید و سپس به کشیدن شکل ادامه دهید. این یک راه خوب برای ذخیره انتخاب های خود به طور جداگانه برای استفاده بعدی یا برای حکاکی عمیق در برنامه دیگری است.

آموزش فتوشاپ به عکاسان

7. آموزش کانال ها Channels در فتوشاپ

کانال ها روشی مفید برای ایجاد انتخاب های دقیق با استفاده از کنتراست درون تصویر هستند. هر تصویر شامل سه نمایه رنگی است که به عنوان قرمز، سبز و آبی برای یک تصویر RGB شناخته می شوند. تصویر شما دارای این سه کانال به همراه یک کانال RGB است که در پنل کانال ها وجود دارد.

برای ایجاد یک انتخاب با استفاده از کانال‌ها، به پنل کانال‌ها در سمت راست فضای کاری خود بروید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

رنگی را که می خواهید انتخاب شما روی آن متمرکز شود، انتخاب کنید، اگر از تصویر سیاه و سفید استفاده می کنید، می توانید هر کانال رنگی را انتخاب کنید. هدف در اینجا انتخاب موردی است که بیشترین کنتراست را دارد. سپس Command یا Control را نگه دارید و بر روی تصویر کوچک لایه کانال کلیک کنید تا انتخابی ایجاد شود.

آموزش فتوشاپ برای عکاسی

هنگامی که انتخاب شما انجام شد، توجه داشته باشید که انتخاب مناطقی را برخلاف آنچه می خواهید انتخاب کنید انتخاب می کند.

برای تغییر این انتخاب، روی Select > Inverse کلیک کنید یا از میانبر Shift + Control + I (ویندوز) یا Shift + Command + I (Mac) استفاده کنید. اکنون می توانید یک لایه جدید ایجاد کنید و به قسمت های انتخاب شده به دلخواه اضافه کنید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسی

8. آموزش ابزار انتخاب سریع quickly برای عکاسان

اگر می خواهید سریعاً روی یک شی اصلی انتخاب کنید، می توانید از ابزار انتخاب سریع استفاده کنید. هنگام استفاده از این ابزار، شما به سادگی قسمت هایی از تصویر را که می خواهید انتخاب کنید، “نقاشی” کنید. سپس می توانید اشیاء را ایزوله کرده و پس زمینه را حذف کنید.

برای استفاده از ابزار انتخاب سریع، آن را از نوار ابزار انتخاب کنید یا W را روی صفحه کلید خود فشار دهید. سپس روی شی(هایی) که می خواهید انتخاب کنید کلیک کرده و بکشید. فتوشاپ تا آنجا که ممکن است شیء(ها) را با دقت انتخاب می کند. برای حذف قسمت‌های انتخابی، Alt (ویندوز) یا Option (Mac) را هنگام نقاشی نگه دارید.

ابزار انتخاب سریع برای آموزش فتوشاپ عکاسی

سپس می توانید پس زمینه را با پیمایش به Select > Inverse یا با استفاده از میانبر Shift + Control + I (ویندوز) یا Shift + Command + I (Mac) انتخاب کنید. لایه را کپی کنید، سپس روی صفحه کلید خود delete را فشار دهید تا از پس زمینه خلاص شوید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسی

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

9. آموزش ابزار انتخاب شی Object Selection tool

اگر یک شی واضح در تصویر وجود دارد، می‌توانید از ابزار Object Selection Tool برای انتخاب سریع شی مورد نظر برای جداسازی از پس‌زمینه استفاده کنید. سپس می توانید شی را جداگانه ویرایش کنید یا پس زمینه را از تصویر حذف کنید.

برای استفاده از ابزار، روی ابزار Object Selection در نوار ابزار کلیک کنید یا W را فشار دهید. اگر ابزار Object Selection Tool قابل مشاهده نیست، روی Tool کلیک کنید و نگه دارید تا منویی ظاهر شود. پس از انتخاب ابزار، روی تصویر خود کلیک کرده و بکشید تا یک مستطیل در اطراف شی ایجاد کنید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

پس از رها کردن، فتوشاپ به طور خودکار یک انتخاب در اطراف شی اصلی در مستطیلی ایجاد می کند. هنگامی که لایه را کپی کردید، می توانید روی حذف روی صفحه کلید خود کلیک کنید تا شی انتخاب شده از تصویر خود حذف شود.آموزش فتوشاپ برای عکاسان با ابزار مورد نظر

10. ابزار Marquee برای عکاسان در فتوشاپ

اگر انتخاب مورد نظر شما یک شکل خاص است، می توانید از ابزار Marquee برای انتخاب آسان آن استفاده کنید. این ابزار برای انتخاب های کلی به شکل مستطیل به خوبی کار می کند.

برای استفاده از ابزار Marquee آن را از نوار ابزار خود انتخاب کنید یا M را روی صفحه کلید خود فشار دهید. در این مثال، ما از آن برای حذف آسمان از یک عکس استفاده خواهیم کرد. برای انتخاب افق تصویر خود با استفاده از ابزار مستطیلی کلیک کرده و بکشید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسی

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

اکنون delete را فشار دهید تا از آسمان در محدوده انتخابی خلاص شوید! ابزار Marquee برای برش سریع تکه های کلی تصویر شما عالی است.

آموزش فتوشاپ برای عکاسان در مورد ابزار

آموزش بهترین ابزارهای ویرایش عکس در فتوشاپ برای عکاسان

هنگام ویرایش یک تصویر، چند لمس کلی وجود دارد که تقریباً روی همه تصاویر شما انجام می شود، در اینجا چند مورد از این ابزارهای ویرایش ضروری برای شروع کار آورده شده است. این ابزار برای همه عکاسان در استفاده از فتوشاپ مناسب می باشند.

11. استفاده از ماسک های لایه ای در فتوشاپ برای عکاسی

استفاده از ماسک لایه راهی برای پنهان کردن یا آشکار کردن بخش‌های خاصی از یک تصویر برای ارائه قابلیت‌های ویرایش بیشتر، بدون نیاز به حذف دائمی بخش‌هایی از عکس است. این ماسک های لایه شفافیت لایه ای را که به آن اضافه می کنید کنترل می کنند.

برای افزودن ماسک لایه، مطمئن شوید که لایه درست را انتخاب کرده اید و روی میانبر «افزودن ماسک لایه» در پایین پنل لایه ها کلیک کنید. این یک بلوک سفید یا سیاه در کنار تصویر کوچک لایه ایجاد می کند. سیاه نشان دهنده شفافیت است در حالی که سفید نشان دهنده دید است.

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

سپس می‌توانید با فشار دادن دکمه B روی صفحه‌کلید از ابزار قلم مو استفاده کنید و قسمت‌هایی از تصویری که می‌خواهید نشان داده شود را با سفید رنگ کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که رنگ سیاه لایه را پنهان می کند (از آن کم می کند) و رنگ سفید لایه را آشکار می کند (به آن اضافه می کند).

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

از آنجایی که من یک ماسک لایه مشکی دارم، برای اینکه تصویر نمایان شود، رنگ سفید را انجام می دهم. متوجه خواهید شد که هر جا که ما می کشیم علائم سفید در ماسک لایه ظاهر می شود، آن قسمت های تصویر ظاهر می شوند. برای دیدن قسمت های شفاف تصویر باید لایه پس زمینه خود را مخفی یا حذف کنید.

آموزش فتشاپ برای عکاسی

12. آموزش لایه های تنظیم در فتوشاپ

لایه های تنظیم گروهی از تمام ابزارهای ویرایش اولیه مانند کنتراست، سطوح، لرزش، روشنایی و موارد دیگر هستند. همانطور که یک تنظیم را انتخاب می کنید، یک لایه جدید در پنل های لایه ایجاد می کند، می توانید در هر زمان به این لایه ها برگردید تا در صورت نیاز تنظیمات را دوباره ویرایش کنید.

دو راه برای اضافه کردن یک تنظیم جدید وجود دارد. ابتدا نماد “Create new fill or adjustment layer” را در پایین پنل لایه ها انتخاب کرده و تنظیم مورد نظر را انتخاب کنید. سپس می توانید ویژگی ها را در پنل سمت راست فضای کاری خود تغییر دهید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

روش دوم این است که به تب Adjustments در پنل سمت راست بروید و ابزار مورد نیاز خود را انتخاب کنید. اگر این پنل را نمی‌بینید، برای نمایش به Window > Adjustments بروید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

13. آموزش ابزار Camera Raw برای عکاسان در فتوشاپ

Camera raw یک ابزار عالی برای ویرایش غیر مخرب تصاویر شما است. این ابزار برای از پیش ویرایش تصاویر شما قبل از باز شدن در فضای کاری فتوشاپ مفید است. به خصوص زمانی که با عکس های RAW کار می کنید.

در حالی که چند راه برای باز کردن یک تصویر JPEG در Camera Raw وجود دارد، تصویر همچنان دارای محدودیت های ویرایش است، در حالی که یک تصویر اصلی با فرمت RAW قابلیت ویرایش اضافی را در اختیار شما قرار می دهد.

ابزار Camera Raw اکثر ابزارهای ویرایش اولیه مانند Crop، Brighten و Sharpen را در اختیار شما قرار می دهد. این ویرایش را می توان قبل از رفتن به فضای کاری فتوشاپ انجام داد یا می توانید از آن به عنوان یک ویرایش سریع برای تصاویر خود استفاده کنید. مزیت اصلی این است که ویرایش کیفیت تصویر شما را کاهش نمی دهد.

برای استفاده از Camera Raw، فایل CR2 یا Raw خود را در فتوشاپ باز کنید و به طور خودکار در فضای کاری Camera Raw باز می شود تا در صورت نیاز آن را ویرایش کنید.

آموزش فتوشاپ برای استفاده در عکاسی

14. Spot Healing Brush Tool برای استفاده عکاسان

ابزار Spot Healing Brush برای زمانی مفید است که نیاز دارید لکه‌ها کوچک روی تصویر را بدون ایجاد اختلال در پیکسل‌ها حذف کنید. این ابزار به طور خودکار نقاط ناخواسته را حذف می کند و آنها را با پیکسل های مرتبط پر می کند.

برای استفاده از ابزار Spot Healing Brush، آن را از نوار ابزار انتخاب کنید یا J را روی صفحه کلید خود فشار دهید. سپس می توانید روی قسمت هایی از تصویر که می خواهید اصلاح شود کلیک کنید. به سادگی دایره را روی ناحیه قرار دهید و یک بار کلیک کنید. برای حذف یک ناحیه بزرگتر، روی هر ناحیه ای که می خواهید حذف کنید کلیک کرده و بکشید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسی

15. ابزار تبدیل برای عکاسان در فتوشاپ

ابزار Transform یک راه عالی برای دستکاری اندازه، زاویه یا تاب برداشتن اجسام به روش های مختلف است. شما می توانید هر لایه ای را در پروژه خود انتخاب کنید و با حرکت در نقاط لنگر به راحتی آن را دستکاری کنید.

برای استفاده از ابزار Transform، به Edit > Transform بروید و روشی را که می خواهید برای تغییر تصویر خود استفاده کنید، انتخاب کنید. به عنوان مثال Warp را انتخاب کنید تا تصویر خود را به هر طریقی که می خواهید بکشید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسان

هنگامی که warp انتخاب شد، نقاط لنگر مختلف را بکشید تا در صورت نیاز شی را دستکاری کنید.

آموزش فتوشاپ برای عکاسان و آتلیه

در حالی که هر یک از این توضیحات فقط به صورت سطحی در مورد این ابزارها هستند، اما همه آنها می توانند کارهای بسیار بیشتری انجام دهند. بهترین راه برای کشف آنها این است که همه گزینه هایی را که ارائه می دهند آزمایش کنید و ببینید چه چیزی می توانید با آن ها ایجاد کنید.

جمع بندی- آموزش فتوشاپ برای عکاسان و عکاسی

در این نوشته به بررسی ابزار مورد نیاز آموزش فتوشاپ برای عکاسان پرداختیم. این موارد از ابزار ابتدایی فتوشاپ می باشند که برای یادگیری فتوشاف باید آن ها را فرا بگیرید. علاوه بر نسخه اصلی فتوشاپ می توانید از نسخه های شبیه به این نرم افزار که به صورت فتوشاپ آنلاین می باشد نیز استفاده کنید.

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
آموزش طراحی رابط کاربری ui دیجیکالا با نرم افزار adobe XD
تکمیل شده
دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

۲۲۶
۱۰
۲۵
۴۰۰ ۲۹۹ هزار تومان
دیدگاه‌ها ۰