سبد خرید

آموزش طراحی لوگو با فتوشاپ + راهنمای طراحی لوگو

آموزش طراحی لوگو با فتوشاپ + راهنمای طراحی لوگو
در این پست می‌خوانید:

طراحی لوگو با فتوشاپ را آموزش ببینید و یاد بگیرید که چگونه از نوع، اشکال و نمادها برای ایجاد یک لوگوی ساده استفاده کنید. سپس، عناصری را از آن لوگو بگیرید، مقداری رنگ و جزئیات اضافه کنید تا یک نسخه دیگری داشته باشید که برای یک نماد یا تصویر نمایه رسانه‌های اجتماعی مناسب است. با آموزش فتوشاپ شما می توانید انواع لوگو ها و تصاویر دیگر را ایجاد کنید.

آموزش طراحی لوگو با فتوشاپ به صورت ساده

چگونه یک لوگو در فتوشاپ طراحی کنیم

به نظر می رسد این روزها همه به یک لوگو نیاز دارند. خوشبختانه، ایجاد یک لوگوی ساده می‌تواند بسیار آسان باشد و برنامه‌های متنوعی وجود دارد که می‌تواند به شما در انجام آن کمک کند، شامل فتوشاپ!

شروع ساخت لوگو در فتوشاپ با نوشته

بیشتر لوگوها به عنوان تایپوگرافی اولیه شروع می شوند و بسیاری از لوگوها فقط از نوع (به نام لوگوتایپ) ساخته شده اند. اگر به‌دنبال الهام‌گیری اولیه از لوگو هستید، توصیه می‌کنیم از فونت‌های خاصی که نشان‌دهنده برندی است که در ذهن دارید استفاده کنید.

به عنوان مثال، ما یک شرکت چای خیالی ایجاد کردیم، بنابراین یک فونت به دلخواه انتخاب می کنیم. فونت های سبک اسکریپت برای این کار عالی هستند.

طراحي لوگو با فتوشاپ

هنگامی که یک تایپ یا فونت مورد علاقه خود را پیدا کردید، به سادگی سوئیچ “فعال کردن” را تغییر دهید. به لیست فونت های موجود در تمام برنامه های Adobe شما اضافه می شود.

اضافه کردن آیکون ها در ساخت لوگو

هنگامی که کمی بیشتر از نوشته ساده می خواهید، افزودن شکل ها و نمادهای اضافی می تواند جذابیت بصری بیشتری ایجاد کند. (فقط مطمئن شوید که هر چیزی که اضافه می کنید به برندی که می خواهید نمایندگی کنید مربوط باشد!)

طراحي لوگو با فتوشاپ

برای شرکت چای خیالی ما، یک نماد برگ مناسب به نظر می رسید.

طراحي لوگو با فتوشاپ

ما انتخاب کردیم که نماد را به صورت یک فایل SVG دانلود کنیم که مبتنی بر برداری است. این بدان معناست که می‌توانیم آن را به اندازه‌ای که می‌خواهیم کوچک کنیم، بدون از دست دادن وضوح.

طراحي لوگو با فتوشاپ

این به ما فضای بیشتری برای آزمایش می دهد زیرا سعی می کنیم آن را با نوشته ادغام کنیم.

ترکیب آیکون ها و نوشته

هنگامی که یک نماد را آماده کردید، وقت آن است که با مهارت های طراحی خود کار کنید! هدف باید ترکیب یکپارچه همه عناصر لوگو با هم باشد تا حسی که برای برند می خواهید حفظ شود و در عین حال قابل خواندن باشد.

طراحي لوگو با فتوشاپ

ما تصمیم گرفتیم که برگ را به عنوان پسوند “h” در انتهای نام شرکت قرار دهیم.

طراحي لوگو با فتوشاپ

اما، معمولاً هرگز به سادگی چسباندن آیکون در جایی در امتداد نوشته نیست. شما می‌خواهید که منحنی‌ها و شکل آن مشابه نوع آن باشد تا مانند یک پسوند طبیعی به نظر برسد.

علاوه بر این، گاهی اوقات اضافه کردن متن اضافی در زیر لوگوی اصلی مفید است. این کار می تواند به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد شرکت یا برند شما کمک کند.

این کار به شما بستگی دارد که می خواهید لوگوی شما چه مقدار اطلاعات را منتقل کند. فقط به خاطر داشته باشید که وقتی مردم لوگوی شما را از فواصل مختلف می‌خوانند یا می‌بینند، دوست دارید هر عنصر قابل خواندن باشد.

ایجاد انواع لوگو در فتوشاپ

داشتن چندین تغییر روی یک لوگو معمول است. این کار نمایش آن را در تنظیمات مختلف آسان تر می کند. به عنوان مثال، هدر در وب سایت شما و تصویر نمایه در حساب های رسانه های اجتماعی شما ممکن است به اندازه های بسیار متفاوتی نیاز داشته باشد.

برای برنامه‌های کوچک‌تر، داشتن یک لوگو یا نماد بسیار کوچک‌تر و ساده‌تر که همچنان نشان‌دهنده نام تجاری باشد، خوب است و همچنان با لوگوی اصلی مرتبط است.

طراحي لوگو با فتوشاپ

با هر گونه تغییری، شروع با کپی کردن نسخه اصلی کمک می کند. این به شما همان عناصر را می دهد تا بدون از بین بردن کار اصلی خود، با آنها کار کنید.

طراحي لوگو با فتوشاپ

از آنجایی که «h» و برگ نمادین‌ترین بخش‌های لوگویی هستند که ایجاد کرده‌ایم، تصمیم گرفتیم آن نماد را به یک نماد کوچک تبدیل کنیم. ایجاد یک تغییر مانند این به سادگی برداشتن یک تکه از یک لوگوی بزرگتر و قرار دادن آن به تنهایی یا روی یک شکل تک رنگ است.

طراحي لوگو با فتوشاپ

ما تصمیم گرفتیم آن را در بالای یک دایره سیاه قرار دهیم و هم رنگ نوع و هم رنگ نماد را به سفید تغییر می دهیم.

طراحي لوگو با فتوشاپ

نتیجه یک نماد چشمگیر بود که همچنان با لوگوی تمام متن اصلی ما مطابقت دارد. اما، شما می توانید این روند را حتی فراتر ببرید.

داشتن برخی از تغییرات لوگو که فقط سیاه و سفید هستند، همیشه تمرین خوبی است. با این حال، هنگامی که آن نماد ها را ایجاد کردید، می توانید با رنگ، گرادیان ها و بافت ها آزمایش کنید تا طرحی دقیق تر ایجاد کنید. اینها برای وب‌سایت‌ها، نمادهای برنامه، تصاویر نمایه هر پلتفرمی که می‌خواهید از ابزارهای زیادی برای ارتباط بیشتر در مورد برند خود استفاده کنید، عالی هستند.

طراحي لوگو با فتوشاپ

از آنجایی که ما با یک موضوع دایره کار می‌کنیم، از ابزار Elliptical Marquee برای ایجاد انتخاب‌ها و سپس ایجاد گرادیان‌ها در آن انتخاب‌ها استفاده کردیم.

حتی می توانید چندین انتخاب بیضوی را با شیب های مختلف ترکیب کنید تا یک جلوه انعکاس شیشه ای چشم نواز ایجاد کنید!

طراحي لوگو با فتوشاپ

هدف از طراحی لوگو

هدف در اینجا باید استفاده از ابزارهای ساده برای آزمایش، و ایجاد انواع لوگوها در فتوشاپ بود که همگی مرتبط با یکدیگر و مرتبط با برندی باشد که قرار است نمایندگی کنند.

و در حالی که برنامه‌های دیگر، مانند Adobe Illustrator، برای این نوع کارها ایده‌آل هستند، اگر شما یک استاد فتوشاپ هستید، همچنان می‌توانید کار را با نتایج چشمگیر انجام دهید! اگر از فتوشاپ اطلاعات کمی دارید می توانید دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی ما را ببینید.

برای مشاهده آموزش های دیگر فتوشاپ بر روی لینک مربوط کلیک کنید:

آموزش ادیت عکس با فتوشاپ به صورت حرفه ای

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

آموزش جابجایی و تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

آموزش سفيد كردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ

آموزش تار یا مات کردن عکس در فتوشاپ

نحوه ایجاد یک لوگوی خوب در فتوشاپ: 10 نکته اساسی

یک لوگوی زیبا تصویر برند شما را نشان می دهد، بنابراین می خواهید لوگوی شما برجسته باشد. گفتن آسان تر از انجام دادن است، اما چگونه این کار را انجام دهیم؟

در ادامه این نوشته، ما قصد داریم 10 نکته و واقعیت مفید را با شما در میان بگذارم که می تواند در فرآیند طراحی لوگو به شما کمک کند.

طراحی لوگو در فتوشاپ: مواردی که باید در نظر بگیرید

در مورد طراحی لوگو چیزهای زیادی باید در نظر گرفته شود. برای طراحی لوگو از کدام نرم‌افزار استفاده کنید، فونت ها، رنگ ها، مخاطبان هدف و غیره.

1. Photoshop یا Illustrator برای طراحی لوگو؟

برای شروع، انتخاب یک ابزار خوب مهم است. بسیاری از طراحان در طراحی لوگو، Adobe Illustrator را به Photoshop ترجیح می دهند. اما بیایید نگاهی به مقایسه سریع بین توانایی ایلوستریتور و فتوشاپ برای طراحی لوگو بیندازیم.

فتوشاپ به عنوان اولین کاربردش یک ابزار دستکاری تصویر است، اما ابزارهای اضافی زیادی دارد که می‌توانید برای مناطق مختلف از آن استفاده کنید، اما این بدان معنا نیست که فقط به این دلیل که می‌توانید از آن استفاده کنید.

Illustrator به عنوان بهترین برنامه برای ایجاد لوگوهای حرفه ای، آماده چاپ و مقیاس پذیر شناخته می شود. اگر شما هم مانند من در فتوشاپ تجربه بیشتری نسبت به Illustrator دارید، سعی کنید از Photoshop برای کار مفهومی استفاده کنید و سپس لوگوی خود را در Adobe Illustrator نهایی کنید. برای آموزش ایلوستریتور می توانید از سایت ما استفاده کنید.

2. وکتور در مقابل رستر

همیشه ایده خوبی است که یک لوگو وکتور به جای شطرنجی ایجاد کنید زیرا از لوگو در اندازه های مختلف استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال، لوگوی شما می تواند در یک کارت ویزیت، وب سایت کوچکتر باشد، اما اگر برای تبلیغات در فضای باز نیاز به چاپ یک لوگوی بزرگ دارید، پس مراقب وضوح آن باشید.

نقطه ضعف استفاده از فتوشاپ برای لوگوها این است که می توانید تصاویر و افکت های شطرنجی را در کار لوگوی خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که لوگوی تمام شده شما باید مقیاس پذیر باشد و از استفاده از تصاویر شطرنجی خودداری کنید، مگر اینکه بدانید می توانید با ایجاد یک نسخه برداری در مرحله بعد، به همان ظاهر دست پیدا کنید.

3. لوگوهای کوچک

لوگوها حتی زمانی که کوچک هستند هنوز باید به خوبی کار کنند. مطمئن شوید که مفهوم (لوگویی) که ایجاد می‌کنید همچنان در اندازه کوچک قابل مشاهده و درک است. به عنوان مثال، اگر لوگوی شما زمانی که در مقیاس کوچک استفاده می شود پیچیده باشد، ممکن است فونت خوانا نباشد یا طرح واضح نباشد.

بسیاری از وب‌سایت‌ها لوگوی حامیان مالی یا حتی آرم‌های خود را در فوتر خود قرار می‌دهند و احتمالاً این ممکن است کوچک‌ترین/پایین‌ترین کیفیتی باشد که یک لوگو باید داشته باشد. برای این منظور، مطمئن شوید که لوگوی شما همچنان با وضوح 160 در 60 پیکسل در 72dpi (یا نسبت‌های مشابه بسته به شکل) واضح باشد.

4. سیاه و سفید

اکثر مردم زمان زیادی را صرف تصمیم گیری در مورد رنگ هایی می کنند که در لوگوی خود استفاده کنند. ابتدا از خود یک سوال بپرسید، آیا لوگوی شما سیاه و سفید خوب به نظر می رسد؟ سعی کنید عناصر لوگوی خود را فقط به سیاه و سفید یا سیاه و ته رنگ سیاه تبدیل کنید و بررسی کنید که مفهوم شما هنوز واضح است و ایده شما را به وضوح منتقل می کند.

معمولاً لوگوها باید دارای یک نسخه سیاه و سفید باشند، و همچنین باید در نظر بگیرید که لوگوی نهایی زمانی که هر دو نسخه رنگی و سیاه و سفید فتوکپی می شوند چگونه به نظر می رسد.

5. انتخاب فونت

نه، هیچ قانون یا محدودیت سختی وجود ندارد. فتوشاپ به شما این امکان را می دهد که فونت های زیادی را که دوست دارید ترکیب کنید، اما این بدان معنا نیست که لزوما باید این کار را انجام دهید!

مگر اینکه شما یک تایپوگراف باتجربه هستید، سعی کنید فقط به 2 فونت بچسبید. یکی برای لوگو و دیگری یا وزن متفاوت از همان فونت برای استرپ لاین. از استفاده از فونت های فانتزی با حروف بزرگ خودداری کنید زیرا خواندن این فونت ها اغلب دشوار است.

6. رنگ

رنگ ها عالی هستند اما ترکیب اشتباه یا رنگ زیاد روی لوگو چیزی نیست که به دنبال آن هستید. به یاد داشته باشید که طراحی لوگوی شما باید به اندازه کافی قوی باشد تا برجسته شود و رنگ ها به نشان دادن شخصیت آن کمک می کنند.

سعی کنید از حداکثر 3 رنگ استفاده کنید، اما واقعاً به برند شما بستگی دارد. برای مثال، گوگل 4 رنگ روی لوگو دارد و آیکون گوگل درایو حتی بیشتر دارد. بنابراین، اگر واقعاً می خواهید رنگ های بیشتری اضافه کنید، می توانید سایه های رنگ های انتخاب شده را بررسی کنید.

7. مخاطبان هدف

مخاطب کیست؟ فقط به این دلیل که فونت یا سبک خاصی را دوست دارید دلیل کافی برای استفاده از آن نیست. البته، مهم است که طرح را دوست داشته باشید، اما به خاطر داشته باشید که طراحی لوگوی شما باید چیزی باشد که مخاطبان (مشتریان) شما دوست دارند.

سعی کنید اگر می توانید به این فکر کنید که اگر شخص دیگری این لوگو را به شما ارائه دهد، اولین افکار شما چه خواهد بود. اگر انجام این کار برایتان سخت است، سعی کنید در صورت امکان چند ساعت یا چند روز بعد به طرح های اولیه خود بازگردید. این به شما کمک می‌کند تا نظر «نگاه اول» را شکل دهید و برای شما راحت‌تر می‌شود اما استایل را ارزیابی کنید و ببینید چه چیزی باید تغییر کند.

8. کاربرد

لوگوی شما کجا دیده می شود؟ ویترین مغازه، وب سایت، بیلبورد؟ در مورد کاربرد مورد نظر لوگوی نهایی خود فکر کنید و ببینید آیا کار می کند یا خیر. به عنوان مثال، اگر لوگوی یک برند مد طراحی می کنید که روی پارچه چاپ می شود، سعی کنید از خطوط نازک یا فونت استفاده نکنید.

لوگو را زمانی که هنوز یک مفهوم در برنامه های مختلف است امتحان کنید تا ببینید در تنظیمات مختلف چگونه به نظر می رسد.

9. نمادهای سهام

از استفاده از نمادهای استوک در کار طراحی لوگو خودداری کنید. شما می خواهید نام تجاری شما منحصر به فرد باشد. درست است، این یک گزینه آسان برای دانلود و استفاده از کارهای انجام شده است، اما به خاطر داشته باشید که همین نمادهای سهام در دسترس هزاران طراح است. طولی نمی کشد که شما یا مشتری تان شاهد استفاده از آن در جای دیگری باشید.

10. منحصر به فرد بودن

اطمینان حاصل کنید که لوگوی شما از بقیه متمایز است. مردم همیشه از این روند پیروی می کنند و بسیاری از طراحان نیز همین کار را می کنند. از شبیه سازی لوگو از نظر طرح یا رنگ با رقبا خودداری کنید، لوگویی که می سازید باید در مورد کسب و کار یا سازمان فردی فریاد بزند، اما همیشه می توانید یک رنگ خاص برای متفاوت کردن آن اضافه کنید.

اگر بتوانید طرحی نمادین و منحصربفرد بیابید و استایل را بر اساس ایده فردی به جای گرایش سبک خاص قرار دهید، متوجه خواهید شد که طراحی طولانی مدتی دارید که از مد نمی افتد.

بیشتر بخوانید: اگر برای ادیت و ویرایش عکس در سیستم عامل اندروید و IOS به دنبال برنامه فتوشاپ عکس هستید حتما مقاله مربوطه را بخوانید.

نتیجه طراحی لوگو در فتوشاپ

مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که لوگوی شما باید منحصر به فرد، کاربردی و برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد. قبل از شروع طراحی لوگو در فتوشاپ تحقیقات زیادی انجام دهید و خلاق باشید! علاوه بر فتوشاپ شما می توانید آموزش ایندیزاین سایت ما را دنبال نمایید.

علاوه بر نسخه اصلی فتوشاپ می توانید از نسخه های شبیه به این نرم افزار که به صورت فتوشاپ آنلاین می باشد نیز استفاده کنید.

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
آموزش طراحی رابط کاربری ui دیجیکالا با نرم افزار adobe XD
تکمیل شده
دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

۲۲۶
۱۰
۲۵
۴۰۰ ۲۹۹ هزار تومان
دیدگاه‌ها ۱