سبد خرید

10 مرحله ساده برای روتوش حرفه ای پوست در فتوشاپ

10 مرحله ساده برای روتوش حرفه ای پوست در فتوشاپ
در این پست می‌خوانید:

آیا به پرتره های مدل بی عیب و نقص در مجلات و بیلبوردها و چگونگی انجام آن روتوش عالی شگفت انگیز توجه کرده اید؟ این آموزش فتوشاپ به شما نشان می دهد که چگونه به صورت حرفه ای پوست را در فتوشاپ روتوش کنید و نتایج عالی به دست آورید.

ویرایش حرفه ای روتوش پوست لزوماً فرآیند پیچیده ای نیست. با این حال، هرچه کارآمدتر انجام شود، نتایج بهتری خواهید داشت. آیا به پرتره های مدل بی عیب و نقص در مجلات و بیلبوردها توجه کرده اید؟ و فکر کنید، چگونه می توانید آن ویرایش عالی شگفت انگیز را به تنهایی انجام دهید؟ علاوه بر این، این آموزش به شما نشان می دهد که چگونه به صورت حرفه ای پوست را در فتوشاپ روتوش کنید و نتایج عالی را برای خود به دست آورید.

کار بر روی آنهایی که مو، لک، و صاف کردن رنگ پوست در فتوشاپ است. این تغییرات کوچک تفاوت بزرگی در نتیجه نهایی تصویر ایجاد خواهد کرد. به همان اندازه که عکاسی اهمیت دارد، پس از عکاسی یا پس از ویرایش در تصویر تفاوت ایجاد می کند. آیا دوست دارید عکاسی فوق‌العاده و طبیعی به نظر برسد؟ سپس، این آموزش برای شماست تا نحوه انجام روتوش حرفه ای پوست در فتوشاپ را بیاموزید.

در مراحل زیر، یاد خواهید گرفت که چگونه به پرتره های خود پوستی صاف و طبیعی بدهید. شما با از بین بردن جوش ها و لک ها با استفاده از برس لکه درمانی (healing brush) در فتوشاپ شروع می کنید. و سپس صاف و نرم کردن پوست با حفظ جزئیات مهم پرتره.

روتوش حرفه ای صورت با فتوشاپ

مرحله 1: باز کردن تصویر

تصویر را در فتوشاپ باز کنید و با کپی کردن لایه پس زمینه تصویر را کپی کنید.

روتوش پوست صورت در فتوشاپ

روتوش پوست صورت در فتوشاپ

مرحله 2: انتخاب Spot Healing Brush برای روتوش صورت

از نوار ابزار، Spot Healing Brush را انتخاب کنید و گزینه type را روی Content Aware از نوار ابزار بالا تنظیم کنید.

روتوش پوست صورت در فتوشاپ

مرحله 3: لکه ها را از بین ببرید

با کلیک بر روی تصویر آن ها را پاک کنید تا فتوشاپ فوراً لکه ها را ترمیم کند و بافتی نرم به پوست بدهد. می توانید اندازه برس خود را کمی بزرگتر از لکه ها تنظیم کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

روتوش صورت با فتوشاپ

به خاطر داشته باشید که هنگام از بین بردن لکه ها، آن را طبیعی نگه دارید، مانند از بین بردن جوش، آکنه یا مسائل جزئی. با این حال، بهتر است ویژگی‌های دائمی را حذف نکنید، زیرا این کار تصویر را زیبا و واقعی می‌کند و نشان‌دهنده شخصیت آنهاست.

مرحله 4: کپی گرفتن از لایه

از لایه موجود در جایی که با لک ها کار کرده اید یک کپی تهیه کنید تا بعد پوست صاف و نرم شود.

روتوش عکس در فتوشاپ

مرحله 5: صاف کردن پوست

با رفتن به Filter> Other > High Pass و تنظیم مقدار شعاع High Pass روی 10، “High Pass Filter” را برای صاف کردن پوست اعمال کنید.

روتوش پوست پرتقالی در فتوشاپ

آموزش روتوش پوست صورت در فتوشاپ

مرحله 6: افزایش شعاع Gaussian Blur

پس از آن به Filter> Blur > Gaussian Blur رفته و مقدار شعاع را 2 قرار دهید.

روتوش پوست صورت

مرحله 7: حالت را به Vivid Light تغییر دهید

آموزش روتوش عکس در فتوشاپ

مرحله 8: انتخاب لایه ماسک

یک لایه ماسک را انتخاب کرده و اضافه کنید تا جلوه صاف کردن را از دید پنهان کنید.

روتوش پوست صورت در فتوشاپ

مرحله 9: ابزار قلم مو را انتخاب کرده و رنگ را روی سفید قرار دهید.

از Blend Mode به Normal، Opacity به 100% و Flow به 100% اطمینان حاصل کنید و سپس رنگ اثر صاف کننده را روی پوست نشان دهید. یا می توانید به Filter> Noise > Dust & Scratches نیز بروید.

روتوش عکس در فتوشاپ

مرحله 10: ماسک لایه را مشاهده کنید

ماسک لایه را مشاهده کنید و اگر به اندازه کافی خوب است، جلوه صاف کردن آن را بررسی کنید، یا می‌توانید شفافیت لایه ماسک‌شده را مطابق با اولویت خود کاهش دهید.

آموزش فتوشاپ و روتوش

و در آنجا می روید؛ عکس روتوش شده شما آماده است!

چرا روتوش پوست برای تصویر شما مهم است؟

روتوش با ایجاد تغییرات جزئی به عکاسی شما کمک می کند تا توجه را جلب کنید. به عنوان مثال، روتوش ویرایش پوست به جلوگیری از حواس‌پرتی‌هایی مانند موی سر، چین و چروک، لک و غیره کمک می‌کند. حفظ بافت طبیعی در تصویر و منحصربه‌فرد و مهم جلوه دادن سوژه.

نکته :

  • اطمینان حاصل کنید که سوژه در عکس تا حد امکان طبیعی است. صرف نظر از میزان روتوش که برای عکس در نظر می گیرید، نباید نتایج غیر واقعی را به تصویر بکشد. به خاطر داشته باشید که جزئیات تصویر را حفظ کنید و روی چند ویرایش اجتناب ناپذیر کار کنید تا عکس های خود را منحصر به فرد و جذاب کنید.
  • میزان روتوش بستگی به محل استفاده از تصویر دارد. عکسی که برای عکسبرداری مجله گرفته می شود، سطح روتوش متفاوتی نسبت به عکسی که در حساب رسانه های اجتماعی استفاده می شود، دارد.
  • روش ها ایده ای از نحوه کار بر روی آن می دهد. با این حال، شما باید سبک خود را ایجاد کنید تا کار خود را از دیگران متمایز کنید.

بدون شک اگر ابتدا آن را انجام می دهید روتوش می تواند برای شما کمی فرآیند پیچیده باشد، اگرچه ممکن است چند ویرایش برای رسیدن به نتیجه نیاز به چندین لایه داشته باشد. بنابراین، داشتن دانش اولیه کار با لایه‌های فتوشاپ می‌تواند به یادگیری سریع‌تر شما نیز کمک کند. با این حال، ما مطمئن هستیم که مراحل بالا برای شروع روتوش پوست در فتوشاپ کافی است.

روش‌ها و تکنیک‌های زیادی برای روتوش انواع مختلف محصولات یا پرتره‌ها وجود دارد، اما فتوشاپ می‌تواند آن را تکمیل کند. فتوشاپ یک نجات دهنده در ویرایش تصاویر است که تعداد مختلفی از عناصر فتوشاپ را برای کار در اختیار شما قرار می دهد.

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
آموزش طراحی رابط کاربری ui دیجیکالا با نرم افزار adobe XD
تکمیل شده
دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

۲۲۶
۱۰
۲۵
۴۰۰ ۲۹۹ هزار تومان
دیدگاه‌ها ۰