سبد خرید

آموزش حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در چند مرحله

آموزش حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در چند مرحله
در این پست می‌خوانید:

در این آموزش، نحوه حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ با استفاده از ابزار Content Aware Fill را خواهید آموخت. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که به سرعت یک مجموعه را با محتوای اطراف پر کنید و آن را شبیه بخشی از تصویر اصلی می کند.

در این صورت، حذف یک شخص از عکس را انتخاب می کنیم. این کار را می توان در کمتر از پنج دقیقه انجام داد. با بهبود تصویر اضافی، تکمیل این آموزش کمتر از ده دقیقه طول می کشد.

شما یاد خواهید گرفت که چگونه چیزی را از یک عکس در فتوشاپ به راحتی حذف کنید. اما اگر به یک راه حل سریع تر یا حرفه ای تر نیاز دارید چه؟ در این صورت، بهترین گزینه استفاده از اکشن های پریمیوم فتوشاپ است.

آموزش حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ در چند مرحله

آیا ترجیح می دهید از آموزش های بیشتر استفاده کنید؟ آموزش فتوشاپ ما را دنبال کنید! تا با حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ آشنا شوید.

آنچه در این آموزش فتوشاپ از حذف افراد و اجسام از داخل تصاویر به کمک فتوشاپ خواهید آموخت

  • نحوه حذف یک قسمتی از عکس در فتوشاپ
  •  استفاده از Content Aware در فتوشاپ
  •  حذف اشیاء ناخواسته در فتوشاپ
  • نحوه استفاده از Curves در فتوشاپ

مراحل حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ

1. تصویر را در فتوشاپ باز کنید

استفاده از ابزار Content Aware بر روی تصاویر مختلف نتایج متفاوتی را به همراه دارد. تصویری با پس‌زمینه گرادیان یا جزئیات زیاد مانند زمین در این تصویر کار با آن بسیار دشوار است. بیایید با باز کردن تصویر انتخابی خود در فتوشاپ شروع کنیم.

2. نحوه علامت گذاری شی با ابزار Pen

ما در حال حذف کردن شخص از این عکس هستیم. با استفاده از ابزار Pen، با ایجاد یک مسیر در اطراف سوژه شروع کنید.

نکته خوب در مورد استفاده از Content Aware این است که لازم نیست هنگام انتخاب دقیق باشید. در واقع تمام تلاش خود را بکنید که خیلی به سوژه نزدیک نشوید.

توجه کنید که من چقدر مسیر را از موضوع ترسیم می کنم. سعی کنید این فاصله را در تمام طول مسیر حفظ کنید. اگر خیلی نزدیک شوید، Content Aware پیکسل ها را از سوژه می گیرد.

حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ

3. چگونه یک مسیر را به یک انتخاب تبدیل کنیم

هنگامی که مسیر اطراف سوژه را کامل کردید، آن را به یک انتخاب تبدیل کنید. این کار را می توان با کلیک راست روی مسیر و انتخاب Make Selection انجام داد.

یک کادر محاوره ای ظاهر می شود. مطمئن شوید که Feather روی ۰ پیکسل تنظیم شده است و همه گزینه‌های دیگر را همانطور که هستند رها کنید. روی OK کلیک کنید.

حذف یک نفر از عکس در فتوشاپ

4. نحوه حذف افراد در فتوشاپ با محتوای آگاه

اکنون ما یک انتخاب فعال پیرامون موضوع خود داریم. در این مرحله یاد می گیریم که چگونه با استفاده از Content Aware Fill چیزی را از یک عکس در فتوشاپ حذف کنیم. برای این کار به Edit > Fill بروید.

یک کادر محاوره ای ظاهر می شود. مطمئن شوید که گزینه Content Aware انتخاب شده باشد، حالت ترکیبی روی Normal تنظیم شده باشد و Opacity روی 100٪ باشد. OK را بزنید.

می‌توانید هر زمان که بخواهید با انتخاب دیگری یا فقط کلیک کردن در هر نقطه دیگری از صفحه با هر ابزار انتخابی، انتخاب را لغو کنید.

حذف کردن بخشی از عکس در فتوشاپ

برای مشاهده آموزش های دیگر فتوشاپ بر روی لینک مربوط کلیک کنید:

آموزش ادیت عکس با فتوشاپ به صورت حرفه ای

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

آموزش جابجایی و تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

آموزش سفيد كردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ

آموزش تار یا مات کردن عکس در فتوشاپ

5. حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ

در این مرحله تعدادی از دیگر مصنوعات موجود در تصویر را با استفاده از همین فرآیند حذف می کنیم. ابزار Content Aware نقطه ای را که در ابتدا پای سوژه قرار داشت از دست داد. برای رفع این مشکل، با استفاده از ابزار Rectangle Selection، یک مستطیل در اطراف آن منطقه بکشید. و همانطور که در مراحل قبل انجام دادیم از Content Aware Fill استفاده کنید.

حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ بدون از دست دادن کیفیت

6. نحوه بهبود تصویر در فتوشاپ (اختیاری)

در این مرحله عکس را با ظاهری زنده‌تر به آن ارتقا می دهیم. رنگ ها در حال حاضر تا حدودی کسل کننده به نظر می رسند. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، اما ما از Curves رنگی استفاده خواهیم کرد.

برای این کار به مسیر Image > Adjustments > Curves بروید. یک کادر محاوره ای ظاهر می شود و ما هر کدام از کانال ها (R, G, B) را انتخاب کرده و جداگانه روی آنها کار می کنیم.

کانال قرمز را از منوی کشویی انتخاب کنید. ما دو نقطه را روی نمودار می گذاریم: یکی در پایین مربع بالا سمت راست و دیگری در بالای مربع پایین سمت چپ.

هنگامی که این نکات را بیان کردید، مطمئن شوید که مقادیر هر کدام را وارد کرده اید. برای نقطه بالا سمت راست، مقدار خروجی 199، و مقدار ورودی 185 است. برای نقطه پایین، مقادیر به ترتیب 56 و 68 هستند. می‌توانید با این تنظیمات بازی کنید و آن‌ها را مطابق با هر چیزی که فکر می‌کنید مناسب است تنظیم کنید. این کار را برای رنگ های دیگر سبز و آبی تکرار کنید.

حذف بخشی از عکس در فتوشاپ

جمع بندی- حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ

اکنون تصویر شما باید چیزی شبیه به تصویر زیر باشد. همانطور که می بینید، ما فرد داخل عکس را با تلاش بسیار کمی با استفاده از ویژگی Content Aware فتوشاپ حذف کرده ایم. با دنبال کردن این مراحل، حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ آسان است. اکنون که می‌دانید چگونه از Content Aware در فتوشاپ استفاده کنید، به تمرین و آزمایش با تصاویر بیشتر ادامه دهید! علاوه بر فتوشاپ شما می توانید آموزش ایندیزاین سایت ما را دنبال نمایید.

حذف قسمتی از عکس در فتوشاپ

علاوه بر نسخه اصلی فتوشاپ می توانید از نسخه های شبیه به این نرم افزار که به صورت فتوشاپ آنلاین می باشد نیز استفاده کنید.

 

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
آموزش طراحی رابط کاربری ui دیجیکالا با نرم افزار adobe XD
تکمیل شده
دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

۲۲۶
۱۰
۲۵
۴۰۰ ۲۹۹ هزار تومان
دیدگاه‌ها ۰