سبد خرید

چگونه لایه ها را از یک سند فتوشاپ در سند دیگر کپی کنیم؟

چگونه لایه ها را از یک سند فتوشاپ در سند دیگر کپی کنیم؟
در این پست می‌خوانید:

برنامه فتوشاپ در مک و ویندوز چندین روش مختلف برای کپی کردن لایه‌های تصویر از یک سند به سند دیگر ارائه می‌دهد تا نیازی به بازسازی و طراحی دوباره از ابتدا نداشته باشید. در اینجا بخش نحوه کپی کردن لایه یک سند در سند دیگر فتوشاپ را آموزش می دهیم. اگر نیاز به یادگیری فتوشاپ از ابتدا و به صورت اصولی دارید می توانید از دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی ما استفاده کنید.

نحوه کپی کردن لایه ها در سند دیگر با کشیدن و رها کردن

ساده ترین راه برای کپی یک لایه از یک سند فتوشاپ در سند دیگر کشیدن و رها کردن آن بین اسناد است. با راه اندازی هر دو سند خود در فتوشاپ شروع کنید. توجه داشته باشید که هر سند دارای تب مخصوص به خود در رابط فتوشاپ است.

کپی لایه در سند دیگر فتوشاپ

در منوی بالای صفحه یا پنجره، روی Window > Arrange > 2-up Vertical کلیک کنید. به این ترتیب هر دو سند شما در کنار هم ظاهر می شوند.

کپی لایه در سند دیگر فتوشاپ

سپس، برگه عکسی را که می‌خواهید لایه‌ای از آن کپی کنید، انتخاب کنید. در پنل لایه‌ها در نوار کناری سمت راست پنجره فتوشاپ، لایه‌ای را که می‌خواهید کپی کنید بکشید و آن را روی عکس دوم روی صفحه‌تان رها کنید.

توجه: اگر پنل لایه ها را نمی بینید، روی گزینه Window > Layers در نوار منو کلیک کنید تا فعال شود.

کپی لایه در سند دیگر فتوشاپ

اگر روی برگه عکس دوم خود کلیک کنید، متوجه خواهید شد که لایه ای که کپی کرده اید اکنون در آن موجود است.

کپی لایه در سند دیگر فتوشاپ

خیلی راحت! لایه ها را تا جایی که می خواهید بین تصاویر بکشید و رها کنید.

برای مشاهده آموزش های دیگر فتوشاپ بر روی لینک مربوط کلیک کنید:

آموزش ادیت عکس با فتوشاپ به صورت حرفه ای

حذف بک گراند عکس در فتوشاپ

آموزش جابجایی و تغییر چهره حرفه ای در فتوشاپ

آموزش سفيد كردن پس زمینه عکس در فتوشاپ

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ

آموزش تار یا مات کردن عکس در فتوشاپ

نحوه کپی کردن لایه ها در سند دیگر از طریق گزینه “Duplicate Layer”

راه دیگر برای کپی یک لایه از یک سند فتوشاپ به سند دیگر استفاده از گزینه “Duplicate Layer” است. برای انجام این کار، ابتدا هر دو سند خود را در فتوشاپ باز کنید.

سندی را که می‌خواهید لایه‌ای را از آن کپی کنید، با کلیک کردن روی تب آن در بالای پنجره فتوشاپ انتخاب کنید. در پنل “لایه ها” در نوار کناری سمت راست، روی لایه ای که می خواهید کپی شود کلیک راست کرده و “Duplicate Layer” را انتخاب کنید.

کپی لایه در سند دیگر فتوشاپ

در پنجره Duplicate Layer، روی منوی کشویی کنار «Document» کلیک کنید. نام سند فتوشاپ مقصد را انتخاب کنید و روی “OK” در سمت راست کلیک کنید.

کپی لایه در سند دیگر فتوشاپ

کپی لایه شما اکنون در سند دیگر فتوشاپ موجود است.

بیشتر بخوانید: اگر برای ادیت و ویرایش عکس در سیستم عامل اندروید و IOS به دنبال برنامه فتوشاپ عکس هستید حتما مقاله مربوطه را بخوانید.

اگر برای آموزش فتوشاپ وقت بگذارید و درباره فتوشاپ بیشتر بدانید، ترفندهای بیشتری مانند کپی کردن لایه در سند دیگر فتوشاپ وجود دارد. حتی اگر به صورت حرفه ای از فتوشاپ استفاده نمی کنید، فتوشاپ ارزش وقت گذاشتن برای آن را دارد. علاوه بر فتوشاپ شما می توانید آموزش ایندیزاین سایت ما را دنبال نمایید. موفق باشید!

علاوه بر نسخه اصلی فتوشاپ می توانید از نسخه های شبیه به این نرم افزار که به صورت فتوشاپ آنلاین می باشد نیز استفاده کنید.

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
آموزش طراحی رابط کاربری ui دیجیکالا با نرم افزار adobe XD
تکمیل شده
دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی و متوسط

۲۲۶
۱۰
۲۵
۴۰۰ ۲۹۹ هزار تومان
دیدگاه‌ها ۰